SZENTMISÉK RENDJE 2019. szeptember 8 - 15.

2019. szeptember 11. (szerda) 19:22

† Imre és Mária szülőkért, valamint † Erzsébet testvérért

† Megyimori Mátyás és Hanaszek Erzsébetért – VENI SANCTE

† Ilona és István szülők, nagyszülőkért, † Gabriella testvérért és † családtagokért

Fricz Kornél Gábor, Nagy Zoé Amira, Glaser Emese keresztelője

† Mária és Pál szülőkért, valamint † Kristófért

Claver Szt. Péter – e

† férj, édesapáért

Szalókiné Kardos Anna temetése (régi)

† Mária édesanyáért és † családtagokért

Szűz Mária szent neve – E

Balázs Kálmán Sándorné Klára temetése (régi)

Téglás Istvánné Róza temetése (új)

† Gábor férj édesapa nagyapáért halálának 1. évfordulóján

Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító – E

a Győri Székesegyház felszentelése – Ü

† Róbert férjért, † szüleiért és hozzátartozóiért

A szent kereszt felmagasztalása – Ü

szentmise és szentségkitétel a Szent Kereszt kápolnában

† Labritz Antal férj, édesapa, nagyapáért

† szülőkért és hozzátartozókért

† szülők, nagyszülőkért

† Kaberta Károly testvérért

Zimmermann Olívia és Járdán Odett Anna keresztelője

Háromtölgy-kápolna búcsúja

† Anna testvérért és családjáért

Pénteken (szeptember 13.) 12.00 órakor dr. Veres András megyéspüspök úr ünnepi szentmisét mutat be az egyházmegye papságával Győrben a Nagyboldogasszony-székesegyház felszentelésének évfordulója alkalmából, valamint a Fatimai Szűzanya tiszteletére. Az ünnepi szentmise szónoka Sárai-Szabó Kelemen OSB lesz.

Szombaton (szeptember 14.) a Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén az olasz kápolnában szentségimádási napot tartunk. 9.00 órakor ünnepi szentmise keretében kihelyezik az Oltáriszentséget, majd az ünnepélyes áldás és eltétel 17.00 órakor lesz. Mindenkit szeretettel várunk! Részletesebb program a faliújságon található.

Vasárnap (szeptember 15.) délután tartjuk a Háromtölgy-kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre. Eső esetén a szentmise elmarad!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Tisztelettel értesítem azokat a kilencedikeseket, akik szeretnének bérmálkozók lenni, hogy a sekrestyében, illetve a plébánián átvehető jelentkezési lap kitöltésével és egy rövid motivációs levél megírásával jelentkezhetnek a szentségi felkészítőre szeptember 29-ig, mert utána elkezdjük a felkészülést havonta egy szombat délelőtt.

• Ugyancsak jelzem, hogy a hitoktatók a hittanórákon minden harmadikos gyermeknek kiosztanak elsőáldozásra való felkészítővel kapcsolatos jelentkezési lapot, melynek a leadási határideje szeptember 30. Akik nem adják le ezt a lapot, úgy tekintjük, hogy nem óhajtják gyermekük elsőáldozásban való részesülését.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!