SZENTMISÉK RENDJE 2019. augusztus 18 - 25.

2019. augusztus 18. (vasárnap) 10:04

† Litresits Imre és Horváth Rafaella szülők, nagyszülőkért

† Károly férj, édesapa, nagyapa, testvér, keresztapáért

Molnár Szandra keresztelője

† családtagokért

Szt. Bernát apát és egyháztanító – E

Szent István Király, Magyarország Fővédőszentje – FÜ

† Lajos és Blanka szülők, nagyszülőkért

† Molnár Miklósért – KENYÉRMEGÁLDÁS

Szt. X. Piusz pápa – E

† Takács Mária imatársért, valamint † József testvérért

Boldogságos Szűz Mária királynő, templomunk fővédőszentje – Ü

SZENTSÉGIMÁDÁSI NAP!

† Jolán és Jenő szülőkért, valamint † Emma és Gyula nagyszülőkért

† József férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

Limai Szt. Róza szűz – e

† Csaba felnőtt gyermek, édesapáért

Szt. Bertalan apostol – Ü

Hanti Ákos – Kondorosi Georgina házasság

† Lajos és Ilona szülők, nagyszülőkért

† Mészáros Béláné Teréz édesanya, nagymama, dédnagymamáért

† szülőkért

Kammerhofer Sára és Júlia, Hofbauer Pál és Vilmos keresztelője

szentmise közös szándékra

Kedden (augusztus 20.), Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

Csütörtökön (augusztus 22.), a Boldogságos Szűz Mária Királynő, templomunk patrónájának ünnepén, egész napos szentségimádás lesz templomunkban. A nap programja olvasható a faliújságon, illetve honlapunkon. Tisztelettel kérem, ne hagyjuk őrizetlenül az Oltáriszentséget ezen a napon, hanem minél több időt töltsünk előtte imádságban. A sekrestyében feliratkozhatunk egy-egy félórára, amikor biztosan itt leszünk és őrizzük az Oltáriszentséget.

Vasárnap (augusztus 25.) az esti szentmisét ismételten közös szándékra ajánljuk fel. Templomunkban a hátul kihelyezett pulpitusnál lehet szándékot kérni. A borítékra írjuk rá a szándékot és adományunkat helyezzük a borítékba, majd dobjuk a nyílásba. Ebben a szentmisében mindazokért imádkozunk, akik kérik.

• Egyházközségünk karitászcsoportja idén is meghirdeti iskolakezdési akcióját. Jövő szombaton és vasárnap (augusztus 24. és 25.) az esti szentmise végéig fogadjuk a templom bejáratával szemben lévő oltárnál az felajánlásokat. Olyan jó állapotban lévő iskolatáskát, tornazsákot várunk, amelyre gyermeküknek már nincs szüksége, de másnak még alkalmas lehet a tanévre. Az adományok kiválasztásánál gondoljanak arra, hogy saját gyermekükön, unokájukon szívesen látnák-e. Akinek már nagyobbacska a gyermeke, vagy éppen még nem jár iskolába, hozhat új színes ceruzát, grafitceruzát, tollat, radírt, filctollkészletet stb. is.

Azok a szülők pedig, akik úgy érzik, hogy gyermeküknek, gyermekeiknek szükségük lenne iskolatáskára, tornazsákra, színes- és grafitceruzára, jöjjenek el augusztus 26-án, hétfőn 16 és 19 óra között a Templom utcai közösségi házba, ahol Egyházközségünk Karitászcsoportjának munkatársai várják őket.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel ismét felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!