SZENTMISÉK RENDJE 2019. augusztus 11 - 18.

2019. augusztus 11. (vasárnap) 8:53

† szülőkért és hozzátartozókért

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Köplinger Norton, Fábri Léna és Vida Zoltán keresztelője

† Lajos és Ilona szülők, nagyszülőkért

Chantal Szt. Johanna Franciska szerzetesnő – e

Boldog XI. Ince pápa – E

† szülők, nagyszülőkért

Szt. Maximilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú – E

hálából 20. házassági évforduló alkalmából

Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony) – FÜ

Parancsolt ünnep!!!

† Matild és István szülőkért, valamint † László fiukért

Kéri Pálné Gacs Magdolna temetése (régi)

† szülőkért és rokonokért

Szt. Ponciánusz pápa és Szt. Hippolitusz áldozópap, vértanúk – e

Váradi István – Varga Eszter házasságkötése

Morvay Gyuláné Mezei Erzsébet temetése (régi)

† Gizella édesanyáért, † Rozália, József és György testvérekért, valamint † nagyszülőkért

Elias Delavar – Tóth Adrienn házasságkötése

† Labritz Antal férj, édesapa, nagyapáért

† Litresits Imre és Horváth Rafaella szülők, nagyszülőkért

† Károly férj, édesapa, nagyapa, testvér, keresztapáért

Molnár Szandra keresztelője

† családtagokért

Augusztus 15-én, azaz csütörtökön, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepén, reggel 8-kor is lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise után – a hagyományokhoz hűen – körmenetben elmegyünk az Akócsmalmi Mária-szoborhoz. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről, hogy méltón ünnepeljük meg a Szűzanya mennybevétele főünnepét!

Augusztus 17-én immár 16. alkalommal szervezik meg a Hegyeshalmi Lelkinapot, melyen részt vesz Kerényi Lajos piarista atya is. Plakát és részletes program a faliújságon olvasható.

• Már előre jelzem, hogy augusztus 20-án, azaz kedden, Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

• Szintén előre jelzem, hogy augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő templomunk patrónájának – ünnepén, egész napos szentségimádás lesz templomunkban. A nap programjáról részletesebben majd a következő vasárnap olvashatunk. Addig is kérem, hogy akik vállalnának egy-egy félórát a szentség őrzésére, iratkozzanak fel a sekrestyében lévő lapon.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel ismét felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!