SZENTMISÉK RENDJE 2019. augusztus 4 - 11.

2019. augusztus 4. (vasárnap) 10:09

† Ferenc férjért

élő családokért

Kammerhofer Richárd és Galgóczi Zsófia keresztelője

Tóth-Fülöp Noé keresztelője

† Megyimori Piroska és Mária testvérekért

Szűz Mária Római Főtemplomának felszentelése (Havas Boldogasszony) – e

Szügyi Béláné Kovarik Erzsébet temetése (régi)

Urunk színeváltozása – Ü

† Ferenc nagybácsiért és † családtagokért

Szt. II Szixtusz pápa és társai vértanúk, vagy Szt. Kajetán áldozópap – e

hálából Istennek, valamint élő családtagokért

Szt. Domonkos áldozópap – E

† szülőkért

A keresztről nevezett Szt. Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje – Ü

† szülők, nagyszülőkért

Szt. Lőrinc diakónus és vértanú – Ü

Schneider Roland – Mazán Veronika házasság

† édesapa, nagyapáért

† szülőkért és hozzátartozókért

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Köplinger Norton, Fábri Léna és Vida Zoltán keresztelője

† Lajos és Ilona szülők, nagyszülőkért

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel ismét felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

• Augusztus 17-én immár 16. alkalommal szervezik meg a Hegyeshalmi Lelkinapot, melyen részt vesz Kerényi Lajos piarista atya is. Plakát és részletes program a faliújságon olvasható.

• Szeptember 7-én 10 órakor Veres András győri megyéspüspök immáron harmadik alkalommal hálaadó szentmisét celebrál a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a házaspárokat, akik szentségi házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5, 10, 15 stb.). Jelentkezni augusztus 8-ig lehet a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!