SZENTMISÉK RENDJE 2019. július 21 - 28.

2019. július 21. (vasárnap) 11:43

Salamon család † tagjaiért

Weisz és Varjú család élő és † tagjaiért

Székely Auróra keresztelője

† Imre férj, édesapáért

Szt. Mária Magdolna – Ü

Szekeresné Knapp Piroska temetése (régi)

Strobl Vilmosné Tóth Mária temetése (régi)

Szt. Brigitta szerzetesnő Európa társvédőszentje – Ü

† édesapáért

Árpád-házi Szt. Kinga szűz – E

† Róbert férj, édesapa, nagyapa, dédapáért és † nagyszülőkért

Szt. Jakab apostol – Ü

a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

Szt. Joakim és Szt. Anna, a Boldogságos Szűz Mária szülei – E

Ék János temetése (régi)

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † rokonokért – szentmise a Szt. Anna kápolnában.

Szt. Charbell Makhlouf áldozópap – e

a július hónapban eltemetettekért: Németh Mihály, Majoros Andrea, Máté Tiborné Lőrincz Edit, Hiller Ernőné Németh Júlia, Németh Gyuláné Kurcsics Gabriella, Kézdi Miklós, Láng Ágostonné Salgó Mária, Szekeresné Knapp Piroska, Strobl Vilmosné Tóth Mária, Ék János

† Anna és Antal szülők, nagyszülőkért

Mindszenty József hercegprímás boldoggá avatásáért

† Ferenc férjért, † Lajos testvérért, † szülőkért, † nagyszülőkért, † dédszülők

Pénteken (július 26.) Szent Joachim és Szent Anna emléknapján a szentmise 18.00 órakor a lúcsonyi Szt. Anna kápolnában (egyetem mellet) lesz.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel ismét felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

• Szeptember 7-én 10 órakor Veres András győri megyéspüspök immáron harmadik alkalommal hálaadó szentmisét celebrál a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a házaspárokat, akik szentségi házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5, 10, 15 stb.). Jelentkezni augusztus 8-ig lehet a plébánián.

• A lourdes-i zarándokoknak hirdetem, hogy az autóbusz a reptérre a Deák térről indul augusztus 5-én hajnali 5.00 órakor. Nagyon jó lenne, ha 4.50-re mindenki megérkezne majd az indulás helyszínére!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!