SZENTMISÉK RENDJE 2019. június 23 - 30.

2019. június 22. (szombat) 18:00

KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE – ÚRNAPJA – FÜ

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† Gyula és Gizella szülők, nagyszülőkért – ÚRNAPI KÖRMENET

Keresztelő Szent János születése – FÜ

† Gyula férj, édesapáért

† Júlia nagynéniért és testvéreiért

Alexandriai Szt. Cirill püspök és egyháztanító v. Szt. Josemaria Escrivá de Balaguer áldozópap – e

Ács Mária temetése (régi)

† szülőkért

Szt. László király – Ü

† édesapáért, valamint élő Lászlóért és Katalinért

Jézus Szent Szíve – FÜ

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Szt. Péter és Szt. Pál apostolok – FÜ

a június hónapban eltemetettekért: Molnár Imréné Tukovics Mária Magdolna (05.31.), Petz József, Dr. Székelyhidi Lászlóné Váraljai Jolán, Ács Mária – Varga Gábor atya újmiséje

élő gyermekekért és családjaikért

† Szabó István és Horony Rozália szülőkért

Városunk elöljáróiért és a fegyveres testületek, valamint a katasztrófavédelem tagjaiért – Both Zoltán atya újmiséje

Szombaton (június 29.) Varga Gábor atya, aki Mosonmagyaróvárról származik, mutatja be újmiséjét 18.00 órakor templomunkban, melyre mindenkit nagy szeretettel hívunk és várunk! A szentmise befejező áldása egyben újmisés áldás is lesz. Természetesen a szentmisét követően egyénileg is kérhetünk újmisés áldást az atyától.

Vasárnap (június 30.), a Szent László-nap csúcspontjaként, Both Zoltán újmisés atya mutat be szentmisét templomunkban 16.00 órakor, melynek végén újmisés áldásban részesíti a szentmisén résztvevőket. Nagy ünnep lesz ez számunkra, hisz Zoltán atya ezt az esztendőt diakónusként nálunk töltötte, ugyanakkor a szentmise keretében emlékezünk meg Szent László királyunkról is. Az ünnepi műsor után egyénileg is kérhetünk újmisés áldást az atyától.

• Ugyancsak vasárnap (június 30.) szinte egész napos forgatag lesz itt a templom körül, melyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk. A kihelyezett program szerint kb. 8.00-kor veszi kezdetét a főzőverseny, melyre június 24-ig még lehet jelentkezni, majd családi délelőtt lesz kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A 16.00 órakor kezdődő szentmise után pedig ünnepi műsor és koszorúzás lesz a Szent László szobornál, ezt követően pedig a felnőtteket és az idősebbeket várjuk ide a térre szórakoztató programokkal. A programokról bővebben a faliújságról, illetve plébániánk facebook oldalán érdeklődhetünk.

Június 26-27-én Szent Lászlóra emlékeznek Győrben a Káptalandombon. A Székesegyházban imádságos virrasztás lesz 26-án, majd 27-én lesz az ünnepélyes szentmise körmenettel 18.00 órai kezdettel. Mindenkit nagy szeretettel vár Dr. Veres András püspök úr. Az ünneppel kapcsolatos plakát a hirdetőtáblán olvasható.

• Akik jelentkeztek a lourdes-i zarándoklatra, kérem, fizessék be az útiköltség fennmaradó részét hivatali időben a plébánián legkésőbb június 24-ig! Köszönöm.

Az Oltáriszentségben köztünk lévő Krisztus Urunk áldása kísérjen bennünket az előttünk álló héten!