SZENTMISÉK RENDJE 2019. június 16 - 23.

2019. június 16. (vasárnap) 9:50

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA - FÜ

† Károly és Gizella szülők, nagyszülőkért, valamint † Mária nagymamáért

† Jenő férj, édesapáért, valamint † Paula és Frigyes nagyszülőkért – Tolnai József és Reider Teréz megáldása házasságkötésük 50. évfordulóján

Fejes Csenge és Molnár Virág keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József és Antal testvérekért

Dr. Székelyhidi Lászlóné Jolán temetése (régi)

† Ferenc édesapáért és † Katalin édesanyáért

Szt. Romuald apát – e

† Kálmán és Gizella szülőkért, valamint † Gizella testvérért

felnőtt katekézis

† Béla férj, édesapa, nagyapáért, valamint † Hartmut férj, édesapáért

Gonzága Szt. Alajos szerzetes – E

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

Nolai Szt. Paulinus v. Fisher Szt. János püspök és Morus Szt. Tamás vértanúk – e

SZENTÓRA

† Lemke és Sörös szülőkért, testvérekért

KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE – ÚRNAPJA – FÜ

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

† Gyula és Gizella szülők, nagyszülőkért - ÚRNAPI KÖRMENET

Vasárnap (június 16.) a Rozália-kör találkozója lesz 16.00 órától a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várnak!

2019. június 15-én, Dr. Veres András megyéspüspök úr áldozópappá szentelte Both Zoltán, Méry László és Varga Gábor diakónusokat.

Zoltán atya az első szentmiséjét Bősárkányban mutatja be június 23-án, majd pedig június 30-án 16.00 órakor templomunkban celebrálja újmiséjét, mely egyben a Szent László napjának ünnepi szentmiséje is lesz.

Varga Gábor atyát pedig, aki Mosonmagyaróvárról származik, felkértem, hogy június 29-én 18.00 órakor mutasson be újmisét templomunkban.

Szombaton (június 22.) szeretettel csatlakozunk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus világméretű szentségimádásához, és az előző évhez hasonlóan az Úrnapja vigíliáján 17.00 órától a szentmise kezdetéig szentségimádási órát tartunk templomunkban. Aki tud, regisztráljon/jelentkezzen az interneten is https://corpusdomini.iec2020.hu oldalon.

Vasárnap (június 23-án) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe lesz, azaz Úrnapja. Az előző évekhez képest változás lesz az ünneplésben, mert a szentmise 10.00 órakor kezdődik, majd ezt követően lesz az úrnapi körmenetet itt a templom körül. Kérem, hogy aki tud virágszirmot hozni a körmenetre, a szombati nap folyamán, esetleg a vasárnapi szentmisék előtt és után tegye meg, és helyezze a Szt. Gotthárd kápolna elé. Ugyancsak kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni! Egyúttal felkérem az oltárdíszítőket a négy körmeneti oltár elkészítéséhez a PTT tagjait pedig az aktív részvételre.

Június 30-án – az előző évhez hasonlóan – Szent László Napot tartunk itt a templom körül, melyet a Hospice – Segítő Kéz Alapítvánnyal és Mosonmagyaróvár Város Önkormányzatával közösen szervezünk. A délelőtt folyamán családi programok lesznek, majd 16.00 órakor Both Zoltán atya újmiséjével kezdetét veszi a hagyományos Szent László napi megemlékezés, 18.00 órától pedig a felnőtteket, idősebbeket várjuk ide a térre szórakoztató műsorral. Részletes program a faliújságon, templomajtón, plébánián megtekinthető.

Ehhez a programhoz kapcsolódva idén is elnyerhető a "Szent László Nap szakácsa" cím, hisz ezen a napon, a tavalyi évhez hasonlóan, főzőversenyt is szervezünk a téren, melyre csapatok jelentkezését várjuk június 21. délig a plébánián.

• Akik jelentkeztek a lourdes-i zarándoklatra, kérem, fizessék be az útiköltség fennmaradó részét hivatali időben a plébánián legkésőbb június 24-ig! Köszönöm.

A mi Urunk, Jézus Krisztus, kegyelme, az Atyaisten szeretete és a Szentlélek egyesítő ereje legyen mindnyájunkkal az előttünk álló héten!