SZENTMISÉK RENDJE 2019. június 9 - 16.

2019. június 8. (szombat) 18:00

PÜNKÖSDVASÁRNAP - FÜ

† Barnabás gyermekért és † családtagokért

Fiatalokért, hivatásokért – TE DEUM

pro populo – latin nyelven

Kerek Benjámin Márk, Kovács Kamilla, Vatai Jázmin, Perger Benjámin és Galgóczi Blanka keresztelője

Csehi Bianka, Vaszari Vilmos Károly keresztelője

† Jankovich és Füle szülőkért

A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja - E

† Sájer Antalné feleség, édesanya, nagymamáért

Szt. Barnabás apostol – E

† szülők, nagyszülőkért és † József fiukért

† Erzsébet és István szülőkért, † Anna lányukért, András vejükért és Csaba unokájukért

Páduai Szt. Antal áldozópap, egyháztanító – E

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök főpap – Ü

† Erzsébet feleség, édesanya, nagymamáért, valamint élő és † családtagokért

Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő – E

PAPSZENTELÉS - GYŐR

† László és Vilma szülőkért, valamint † László és Mária gyermekeikért

"éjszakai" szentgyónás és szentségimádás

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA - FÜ

† Károly és Gizella szülők, nagyszülőkért, valamint † Mária nagymamáért

† Jenő férj, édesapáért, valamint † Paula és Frigyes nagyszülőkért – Tolnai József és Reider Teréz megáldása házasságkötésük 50. évfordulóján

Fejes Csenge és Molnár Virág keresztelője

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József és Antal testvérekért

Pünkösdvasárnap (június 9.) a 10.30-kor kezdődő szentmisénket latin nyelven – az Egyház hivatalos nyelvén – celebráljuk (kivéve az ige liturgiát).

• Hétfőn nem lesz ünnepi miserend. Csak reggel 7.30-kor lesz szentmise.

• Június 16-tól, a nyári szünidő idején, nem lesz 9.00 órakor diákmise templomunkban. Szeptember 8-án kezdjük a diákmiséket újra a Veni Sancte elimádkozásával. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a vakáció alatt nem kell részt venni vasárnaponként szentmisén. Istenünk szeretettel vár bennünket továbbra is a házába, hogy Vele legyünk!

• Június a papszentelések hónapja Magyarországon. Egyházmegyénkben 2019. június 15-én, szombaton, Dr. Veres András megyéspüspök úr a győri székesegyházban délelőtt 10 órakor áldozópappá szenteli Both Zoltán, Méry László és Varga Gábor diakónusokat. Diakónusszentelés, sajnos, nem lesz ebben az esztendőben. Imádkozzunk értük, hogy ajándékozza meg őket az Úr a papi élet örömével, ugyanakkor imádkozzunk új papi hivatásokért is, hogy ne maradjon nyáj pásztor nélkül!

Zoltán atya az első szentmiséjét Bősárkányban mutatja be június 23-án, majd pedig június 30-án 16.00 órakor templomunkban celebrálja újmiséjét, mely egyben a Szent László napjának ünnepi szentmiséje is lesz.

Varga Gábor atyát pedig, aki Mosonmagyaróvárról származik, felkértem, hogy június 29-én 18.00 órakor mutasson be újmisét templomunkban.

• Idén június 23-án lesz Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja. Az előző évekhez képest változás lesz az ünneplésben, mert június 23-án (vasárnap) a szentmise 10.00 órakor kezdődik, majd ezt követően lesz az úrnapi körmenetet itt a templom körül. Kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni!

• Akik jelentkeztek a lourdes-i zarándoklatra, kérem, fizessék be az útiköltség fennmaradó részét hivatali időben a plébánián legkésőbb június 24-ig! Köszönöm.

A Szentlélek Úristen kegyelme töltsön el minket, hogy az apostolokhoz hasonlóan Krisztus tanúi legyünk a világban!