SZENTMISÉK RENDJE 2019. június 2 - 9.

2019. június 8. (szombat) 9:36

Húsvét 7. vasárnapja

Urunk mennybemenetele - FÜ

† Bátonyi Ernőnéért † Mühlhauser Mártáért, valamint † Pyz Margitért

† nagyszülőkért és † családtagokért

† Károly férjért, valamint † László és Teréz szülőkért

Fehér Milán keresztelője

SZENTÓRA

† Ferenc és Erzsébet nagyszülőkért és gyermekeikért

Lwanga Szent Károly és társai, vértanúk – E

Petz József temetése (régi)

Szt. Quirinus (Kvirin) püspök és vértanú – e

† Erzsébet és Ernő szülők, nagyszülőkért

Szt. Bonifác püspök és vértanú – E

† családtagokért és jótevőkért

Szt. Norbert püspök – e

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

GYÓNTATÁS

† Veronika testvérért

Prágai Szt. Ágnes, szűz – e v. Boldog Sándor István szerzetes, vértanú – e

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

Pünkösdvasárnap - FÜ

† Barnabás gyermek és † családtagokért

Fiatalokért, hivatásokért – TE DEUM

pro populo – latin nyelven

Kerek Benjámin Márk, Kovács Kamilla, Vatai Jázmin, Perger Benjámin, Galgóczi Blanka keresztelője

Csehi Bianka és Vaszari Vilmos Károly keresztelője

† Jankovich és Füle szülőkért

• Szerdán (június 5.) 19.00 órakor folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk!

• Csütörtökön (június 6.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (június 7.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig. Használjuk ki a lehetőséget!

•Vasárnap (június 9.), amely egyben Pünkösd ünnepe, lesz utoljára 9.00 órakor diákmise, melynek keretében hálát adunk Istennek az elmúlt tanévért a Te Deum eléneklésével. A nyári szünet után szeptember 8-án kezdjük újra a diákmiséket.

Pünkösdvasárnap (június 9.) a 10.30-kor kezdődő szentmisénket latin nyelven – az Egyház hivatalos nyelvén – celebráljuk (kivéve az ige liturgiát).

• A karitászcsoportunk által szervezett cipőgyűjtésünk eredményeként, melyet a Böjte Csaba által alapított gyergyószentmiklósi Szent Anna Otthon lakóinak adományoztak, szombaton és vasárnap (május 18-19.) 599 pár lábbelit – köztük cipőt, bakancsot és papucsot – hoztak a hívek a templomunkba. Emellett pénzzel is támogatták az otthont, 100.000 forintot tudunk eljuttatni az adományok mellett az erdélyi nehéz sorsú gyermekeknek, fiataloknak. Isten fizesse meg százszorosan minden felajánló nagylelkűségét!

A mennybe felment Úr Krisztus áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, tanulását!