SZENTMISÉK RENDJE 2019. május 19 - 26.

2019. május 18. (szombat) 17:00

Húsvét 5. vasárnapja

† István és Erzsébet szülőkért, valamint † hozzátartozókért

ELSŐÁLDOZÁS – elsőáldozókért és családjuk

élő családtagokért

Czank Vince András és Vojnisek Irina keresztel

† József férj, édesapáért

Sienai Szt. Bernardin áldozópap – e

Magallán Szt. Kristóf áldozópap és társai, vértanúk – e

jó halál kegyelméért

Szent Rita szerzetesnő – e

† Galambos Jenő férj, édesapa, nagyapáért

felnőtt katekézis

Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú – e

† nagyszülőkért

Szűz Mária, Keresztények segítsége – E

† Kálmán és Rozália szülőkért és † testvérért

Tiszteletreméltó Szt. Béda áldozópap és egyháztanító v. Szt. VII. Gergely pápa, v. Pazzi Szt. Mária Magdolna, szűz – e

Lehoczki Attila – Németh Anna házasság.

Tóth Lajos Bálint – Trautmann Laura házasság

májusi litánia

az május hónapban eltemetettekért: Csejtei Béla, Vida Nándor, Rézmann Sándorné Bodó Margit, Török Gabriella, Botló Mihályné Alföldi Alica

Húsvét 6. vasárnapja

† Imre és Sarolta szülőkért

† édesanyáért

† Lehmann és Szabó szülőkért, nagyszülőkért

† Anna édesanya, nagymamáért és † családtagokért

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek múlt vasárnapi perselyadományát, amellyel a papképzést és hivatásgondozást támogatták. Templomunkban 231 545 forintot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 20 410 forintot gyűjtöttünk össze erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak és különösen is köszönöm a papi hivatásokért végzett imádságokat!

Szombaton és vasárnap (május 18-19-én) egyházközségünk karitász csoportja cipőgyűjtést szervez a Böjte Csaba ferences szerzetes alapította gyergyószentmiklósi Szent Anna Otthonnak. A bentlakásos intézménynek 50 lakója van, kétévestől egészen a húszéves korig. Tisztelettel kérjük, hogy csak olyan lábbelit ajánljanak fel, amit gyermekük, unokájuk lábára is szívesen adnának. Ugyanakkor kitisztítva, összepárosítva hozzák el a jó állapotban lévő cipőket, bakancsokat ide a templomba a szentmisék előtt. Aki pénzbeli adománnyal szeretné támogatni a gyermekeket, megteheti a bejáratnál felállított karitászperselybe bedobva. A befolyt összeget utalással juttatjuk el. Isten fizesse meg a hívek nagylelkű adakozását!

• Vasárnap (május 19.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit szeretettel várnak!

Szerdán (május 22.) folytatódik felnőtt katekézisünk a közösségi házban 19.00 órától. Mindenkit szeretettel várunk!

Május 24-26. között (péntek-vasárnap) a mosoni templomban lesz az Eucharisztikus Kongresszus missziós keresztje, mely része a világkongresszusra való felkészülésnek. Pénteken (május 24.) este 18.00 órakor ott veszünk részt ünnepi püspöki szentmisén az esperesi kerület papjaival és híveivel (nálunk reggel lesz a szentmise), majd szombaton (május 25.) 14.00 órától a mi egyházközségünk végzi a szentségimádási órát a mosoni templomban, melyre mindenkit szeretettel várok. Részletes program a faliújságra kihelyezett plakáton olvasható.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn 7.15-kor, a többi hétköznapon pedig 17.40-kor imádkozzuk el a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Csütörtökön (május 23.) ünnepi püspöki szentmise lesz 11.00 órakor Győrben Apor Vilmos vértanú püspökünk emléknapján. Ezen a szentmisén az egyházmegye papsága is részt vesz. Mindenkit nagy szeretettel várunk!

Szombaton (május 25.) Szeretetnap lesz Győrben a Püspökvár udvarán Böjte Csaba ferences szerzetes gyermekmissziója javára. Minden érdeklődőt szeretettel várnak! Bővebb információ a hirdetőtáblán kihelyezett plakáton olvasható.

A Feltámadt Úr Krisztus áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!