SZENTMISÉK RENDJE 2019. április 28 - május 5.

2019. április 28. (vasárnap) 11:41

Húsvét 2. vasárnapja

Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

† József édesapa, nagyapáért és † családtagokért

† Pyz Etelkaáért, † Mühlhauser Lajosért és † Bátonyi Béláért

† Valéria és Károly szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

Mesterházi Zsombor, Dobos Dávid, Kovács Leila és Baán Regő keresztelője

szentmise közös szándékra

Sienai Szt. Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentje – Ü

Szt. V. Piusz pápa – e

†Mária és János keresztszülőkért

Szt. József, a munkás – e

hálából

Szt. Atanáz püspök és egyháztanító – E

SZENTÓRA – benne a májusi litániával

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Fülöp és Jakab apostolok – Ü

Csejtei Béla temetése (új)

GYÓNTATÁS

májusi litánia

hálából (a Szűzanya tiszteletére)

Szt. Flórián vértanú, v. Boldog Ceferino Giménez Malla vértanú – e

Kovács Gyula – Spannenberger Beáta házasságkötése

Feiler Balázs – Lévai Anett Andrea házasságkötése

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

Húsvét 3. vasárnapja

† Lajos édesapa, nagyapáért

† Erazma szerzetesnővérért

† Ernő férj, édesapa, nagyapáért – Lehmann János és Szabó Mária megáldása házasságkötésük 40. évfordulóján

SZENTÓRA

† Teréz és István szülők, nagyszülőkért, valamint † Cecília és Csaba testvérekért

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Szerdán a szentmise előtt 17.30-kor ünnepélyesen elimádkozzuk a lorettói litániát, a többi napon pedig 17.40-kor. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Csütörtökön (május 2.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, benne a májusi litániával, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való buzgó imádságot!

Pénteken (május 3.), elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

• Szeretettel ajánlom a Kedves Testvérek figyelmébe Szent Gotthárd-napi gyalogos zarándoklatunkat május 4-én. Jelentkezni lehet még hétfőn (április 29.) a plébánián. Örülnék, ha többen is végigjárnánk ezt az utat Rajka és Magyaróvár között felajánlva egyházközségünkért, családjainkért a megújulásért. Bővebb információ a hirdetőtáblán.

• Vasárnap (május 5.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

A Feltámadt Úr Krisztus áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!