SZENTMISÉK RENDJE 2019. március 31 - április 7.

2019. március 30. (szombat) 17:00

Nagyböjt 4.

vasárnapja

† Klára édesanya, nagymamáért

Farkas és Móricz család † tagjaiért

† Albert felnőtt gyermekért és † családtagokért

Csörgő Ábel keresztelője

† József és Katalin szülők, nagyszülőkért, valamint lányuk Irma, feleség, édesanya, nagymamáért

† Szalai Gézáért és Alajosért

Vörös Gézáné Anna temetése (új)

† Németh Istvánért halálának 1. évfordulóján

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

GYÓNTATÁS

keresztúti ájtatosság – a NapraForgósok vezetésével

† Géza és Mária szülőkért, † Géza fiukért, és † Etelka menyükért

MAGYARÓVÁRI KERESZTÚT

† Róbert férj, édesapáért és † családtagokért

Nagyböjt 5.

vasárnapja

Gyűjtés a Szentföld javára

† édesapáért

† Imre férj, édesapa, nagyapáért, † Tibor testvér-ért, valamint a Major és Kopházi család † tagjaiért

† Lehmann Tamás gyermekért

Kiss-Varga Dénes keresztelője

SZENTÓRA

† Etelka és Vilmos szülők, nagyszülőkért

• Csütörtökön (április 4.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (április 5.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig. Használjuk ki a lehetőséget!

• Pénteken (április 5.) a szentmise előtt 17.15-től közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Ez alkalomból plébániai közösségünk NapraForgók csoportja (nagyok) vezeti. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Szombaton (április 6.) immár harmadik alkalommal szervezzük meg a Magyaróvári Keresztutat. Ennek célja, hogy a keresztút állomásain elmélkedve, imádkozva, énekelve próbáljuk "átélni" Jézus keresztútját, ugyanakkor megmutassuk a "világnak", hogy a húsvéti készülethez a lélek felkészítése is hozzátartozik. Jó lenne, ha minél többen csatlakoznának közös imádságunkhoz, az Úrért vállalt "áldozathoz". A keresztút a templomból indul 14.00 órakor és ide tér vissza. Idén egy újabb útvonalon járunk majd.

Vasárnap (április 7.) a Szentföld javára gyűjtünk, mellyel a szentföldi kegyhelyek fennmaradását és felújítását támogatjuk. A perselyadományt erre a célra fordítjuk.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

Süteménysütő versenyünkre a "plébánia süteménye, illetve tortája" cím elnyeréséért még lehet jelentkezni. Bővebb tájékoztató és a kiírás a faliújságon megtalálható.

Április 8-án (hétfő) Szalainé Sándor Katalin szervezésében nagyböjti kórushangverseny és koncert lesz templomunkban, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk!

Virágvasárnap, az előző évhez hasonlóan, nagy szeretetettel ajánlom fel a Kedves Testvéreknek a húsvéti szentgyónás elvégzésének lehetőségét templomunkban délután 14.30-tól az esti szentmise végéig. Ezen a délutánon 5-6 atya áll a hívek rendelkezésére, közöttük Dr. Pápai Lajos püspök atya is, aki majd az esti szentmisét is celebrálja. Használjuk ki ezt az egyedülálló lehetőséget! A hittanosok is ekkor végzik el a kötelező húsvéti gyónásukat!

• Idén is megszervezzük missziós jelleggel városi keresztutunkat 2019. április 19-én, azaz Nagypénteken. Mivel munkaszüneti nap, a keresztút 9.00 órakor indul a magyaróvári templomból a városközponton át a mosoni templomba. Az mosoni híveknek lehetőségük lesz a mosoni posta előtti megállóból 8.30-kor autóbusszal érkezni Óvárra. A keresztút végeztével, kb. 11.10-kor pedig a magyaróvári híveket hozza vissza az autóbusz szintén a mosoni posta előtti megállóból Magyaróvárra. Imádkozzunk együtt és tegyünk tanúságot Krisztusról, aki értünk szenvedett!

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy pár vagy csomag zoknit, illetve egy darab vagy csomag férfi vagy női alsóneműt, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Azt hiszem, hogy megengedhetjük magunknak – ha képesek vagyunk lemondani valamiről –, hogy újonnan vásároltat hozzunk. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, nagyböjti előkészületét!