SZENTMISÉK RENDJE 2019. március 24 - 31.

2019. március 26. (kedd) 17:19

Nagyböjt 3.

vasárnapja

Fehérvizi család † tagjaiért

† Nyitrai József és Makó Mária szülőkért

† Margit édesanya, nagymamáért

† Sándor édesapáért, valamint † Sándor fiáért

Gyümölcsoltó Boldogasszony – FÜ

Oláh Józsefné Ilona temetése (új)

Németh Józsefné Gizella temetése (új)

a Rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Schnitzer Mihályné Hajnalka temetése (régi)

† Szemes Istvánért és családjáért

felnőtt katekézis

† László férj, édesapa, nagyapáért; † Katalin feleség, édesanya, nagymamáért; † Emil testvér, édesapa, nagyapáért

Horváth Lajos temetése (régi)

keresztúti ájtatosság – a hittanosok vezetésével

† József és Margit szülőkért, valamint † József fiukért

SZÜLŐI ÉRTEKEZLET – ELSŐÁLDOZÓK

a március hónapban eltemetettekért: Barna Istvánné Karóczkai Erzsébet, Révész Zoltánné Varga Irén, Majoros László, Zuh Edit, Bertalan Béla és neje Gizella, Nyerges Jánosné Szunyogh Izabella, Lakatos Imréné Matuschich Magdolna, Nagy Ottóné Patyi Ilona, Oláh Józsefné Ábrahám Ilona, Németh Józsefné Dobóczky Gizella, Schnitzer Mihályné Vecsei Hajnalka, Horváth Lajos

Nagyböjt 4.

vasárnapja

† Klára édesanya, nagymamáért

Farkas és Móricz család † tagjaiért

† Albert felnőtt gyermekért és † családtagokért

Csörgő Ábel keresztelője

† József és Katalin szülők, nagyszülőkért, valamint lányuk Irma, feleség, édesanya, nagymamáért

• Szerdán (március 13.) folytatódik felnőtt katekézisünk a közösségi házban (Lotz K. u. 2.) 19.00 órától. Minden felnőtt érdeklődőt szeretettel hívok és várok!

• Pénteken (március 29.) a szentmise előtt 17.15-től közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Ez alkalomból plébániai közösségünk hittanosai vezetik. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Szombaton (március 30.) szülői értekezletet tartunk templomunkban az elsőáldozók szülei részére 10.00 órakor. Minden szülő megjelenésére számítok!

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Ismét megrendezzük süteménysütő versenyünket a "plébánia süteménye, illetve tortája" cím elnyeréséért. Bővebb tájékoztató és a kiírás a faliújságon megtalálható.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, a következő héten csatlakozunk a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett szokásos országos tartósélelmiszer gyűjtéshez. Az összegyűjtött adományokat plébániánk karitász csoportja juttatja el a rászorulóknak. Tartósélelmiszer az, ami hűtést nem igényel, nem romlandó, nem gyümölcs, és bontatlan csomagolásban kapható (pl. étolaj, rizs, liszt, száraz tészta, konzerv, kristálycukor, kakaópor, édesség, és hasonló csomagolt áruk). Kérem, hogy ellenőrizzék a csomagolóanyagon feltüntetett lejárati időt. Házi készítésű élelmiszert most ne hozzanak! Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, nagyböjti előkészületét!