SZENTMISÉK RENDJE 2019. március 17 - 24.

2019. március 16. (szombat) 15:52

Nagyböjt 2.

vasárnapja

† Sándor férj, édesapa, nagyapáért

† nagyszülőkért

† Irén és András szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Laki Vince férj, édesapa, nagyapáért, valamint † Fazekas és Laki szülőkért, testvérekért

Szt. József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese – FÜ

† József férj, édesapáért

† József áldozópapért

† nagyszülőkért

keresztúti ájtatosság – a NapraForgósok vezetésével

† Csaba felnőtt gyermek, édesapáért

† Attila és Rozália szülők, nagyszülőkért

Nagyböjt 3.

vasárnapja

Fehérvizi család † tagjaiért

† Nyitrai József és Makó Mária szülőkért

† Margit édesanya, nagymamáért

† Sándor édesapáért, valamint † Sándor fiáért

• Vasárnap (március 17.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit szeretettel várnak!

• Csütörtökön (március 21.) a plébániai ügyfélfogadás technikai okok miatt szünetel. Szíves elnézésüket kérjük.

• Pénteken (március 22.) a szentmise előtt 17.15-től közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Ez alkalomból plébániai közösségünk NapraForgó csoportja vezeti. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Ismét megrendezzük süteménysütő versenyünket a "plébánia süteménye, illetve tortája" cím elnyeréséért. Bővebb tájékoztató és a kiírás a faliújságon megtalálható.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy női vagy férfi tusfürdőt, szappant, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és plébániánk karitász csoportjának segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, nagyböjti előkészületét!