SZENTMISÉK RENDJE 2019. március 3 - 10.

2019. március 3. (vasárnap) 8:30

könyörgő nap a világ éhezőiért

† Ferenc férj

† Ágnes édesanya, nagymama, dédanyáért

† Szabó és Horony nagyszülőkért

SZENTÓRA

† Etelka és János nagyszülőkért, valamint † családtagokért

Szt. Kázmér, v. Boldog Meszlényi Zoltán püspök és vértanú – e

Barna Istvánné Erzsébet temetése (régi)

† József férj, édesapa, nagyapáért

Hamvazószerda

szigorú böjti nap!!!

Révész Zoltánné Irén temetése (régi)

Majoros László temetése (régi)

† barátokért

Zuh Edit temetése (új)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Bertalan Béla és neje Gizella temetése (régi)

keresztúti ájtatosság

élő Zoltán gyermekért – lelkigyakorlatos beszéd

† Bella és Zoltán nagyszülőkért és † Zoltán fiukért – lelkigyakorlatos beszéd

Nagyböjt 1.

vasárnapja

† Malvin és Sándor szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Renner Vincéért, Irén feleségéért, † Derkusich Istvánért, Julianna feleségéért és családtagjaikért

† Hegyi Tibor férj, édesapáért

Demjén Dávid keresztelője

† Imre és Irén szülőkért, valamint † fiuk Zoltán férj, édesapáért – lelkigyakorlatos beszéd

• A múlt vasárnapi gyűjtésünk eredményeként templomunkban 303 075 forinttal a Szent Kereszt-kápolnában 13.810 forinttal támogattuk a katolikus oktatási intézményeinket, különösen is a Hildegard Óvodát. Hálás szívvel köszönjük adományaikat és Isten fizessen vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• Vasárnap (március 3.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától, melyet a kispapok vezetnek. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Ne feledjük, hogy húshagyó keddel (március 5.) lezárul a bálok időszaka. Nagyböjti időszakban a kereszt misztériumára irányítjuk tekintetünket és felhagyunk a mulatsággal. Ez nem azt jelenti, hogy a keresztény öröm nem marad meg a szívünkben.

Hamvazószerdával (március 6.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Aki teheti, vegyen rész ezen a szentmisén és hamvazószerdán hamvazkodjon!

A Magyarországra érvényes böjti fegyelem a következő:

Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (03. 06.) és Nagypénteken (04. 19.). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Pénteken (március 8) a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Pénteken, szombaton és vasárnap (március 8-9-10.) tartjuk nagyböjti lelkigyakorlatunkat, melynek vezetője dr. Pápai Lajos püspök atya. Mindhárom napon (vasárnap is csak) az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat! Püspök atya a szentmisék előtt fél órával gyóntat majd.

• Nagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Gondoljunk most a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges száraztésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és karitász csoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, nagyböjti előkészületét!