SZENTMISÉK RENDJE 2019. február 24 - március 3.

2019. február 24. (vasárnap) 13:17

gyűjtés a katolikus iskolák javára

† Endre férj, édesapa, nagyapáért

† Mária édesanyáért halálának 5. évfordulóján

† Erzsébet és Ferenc nagyszülőkért és † gyermekeikért – Király Zoltán és Smuk Éva megáldása házasságkötésük 40. évfordulóján

közös szándékra

† szülőkért és testvérekért

Ignácz Istvánné Szabó Ilona temetése (régi)

Böhm Károlyné Hubert Mária temetése (régi)

† Sándor Lajosné Annáért

hálából

gyóntatás

hálából születésnapon

† Kálmán és Jaborek szülők, nagyszülőkért és † Jenő és Antal testvérért

könyörgő nap a világ éhezőiért

† Ferenc férj

† Ágnes édesanya, nagymama, dédmamáért

† Szabó és Horony nagyszülőkért

† Etelka és János nagyszülőkért, valamint † családtagokért

Vasárnap (február 24.) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik! A most vasárnapi perselyadományunkat tehát erre a célra fordítjuk.

Szerdán (február 27.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban 19.00 órakor. Mindenkit szeretettel várunk!

Pénteken (március 1.), elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítunk 17.00 órától a szentmise kezdetéig. Adamát Lajos atya gyóntat, használjuk ki ezt a lehetőséget!

Szombaton és vasárnap (március 2-3.) a szeminárium kispapjai lesznek a vendégeink. Imádságos szeretettel fogadjuk őket és készüljünk a velük való találkozásra. A szentmisékben majd szólnak hozzánk és a délutáni szentórát ők veretik.

Vasárnap (március 3.) farsangvasárnap, amely napon az Egyház könyörgő napot tart a világ éhezőiért. Imáinkban emlékezzünk meg róluk és a szegények iránti érzékenységgel készüljünk a nagyböjti időszakra, amikor folytatjuk immáron hagyományos gyűjtéseinket a nélkülözők javára. Ne feledjük, hogy húshagyó keddel (március 5.) lezárul a bálok időszaka. Nagyböjti időszakban a kereszt misztériumára irányítjuk tekintetünket és felhagyunk a mulatsággal. Ez nem azt jelenti, hogy a keresztény öröm nem marad meg a szívünkben.

• Már előre jelzem, hogy a nagyböjti lelkigyakorlatunk március 8-9-10-én lesz. A lelkigyakorlat vezetője Dr. Pápai Lajos püspök atya. Pénteken, szombaton és vasárnap az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!