SZENTMISÉK RENDJE 2019. február 17 - 24.

2019. február 17. (vasárnap) 10:05

† Tamás felnőtt gyermek, testvérért

† Élő Dénes férj édesapa, nagyapáért

† Ádám felnőtt gyermek halálának 2. évfordulóján

Hanzi Alex Olivér keresztelője

élő Márton gyermekért

Sperger János temetése (régi)

Szakály Ferenc temetése (új)

† Lukács István férj, édesapa, rokonért

Szt. Marto Jácinta és Ferenc, fatimai látnokok – e

† szülőkért és keresztszülőkért

Damiáni Szt. Péter püspök és egyháztanító –e

† Irén és Tibor szülőkért és † Tibor testvérért

Szt. Péter székfoglalása –Ü

élő keresztgyermekekért és családjukért

Szt. Polikárp püspök és vértanú –E

a február hónapban eltemetettekért: Schopf Márton, Vogl Istvánné Krenn Mária, Fábián Károlyné Mitterer Margit, Molnár Ilona, Kedves László Károly, Kedves Lászlóné Illés Magdolna, Bögi Gyuláné Rácz Magdolna, Sperger János, Szakály Ferenc, Böhm Károlyné Hubert Mária, Ignácz Istvánné Szabó Ilona

gyűjtés a katolikus iskolák javára

† Endre férj, édesapa, nagyapáért

† Mária édesanyáért halálának 5. évfordulóján

† Erzsébet és Ferenc nagyszülőkért és † gyermekeikért – Király Zoltán és Smuk Éva megáldása házasságkötésük 40. évfordulóján

közös szándékra (részletesen a hirdetésben)

Vasárnap (február 17.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit nagy szeretettel várnak!

Hétfőn (február 18.) NEM LESZ SZENTMISE!

Vasárnap, azaz február 24-én (és a szombat esti szentmisében) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik! A jövő vasárnapi perselyadományunkat tehát erre a célra fordítjuk.

• Ahogy korábban már jeleztem, minden második hónap utolsó vasárnapján (február 24., április 28., augusztus 25., október 27., december 29. – kivéve június 30.) az esti szentmisét közös szándékra ajánljuk fel. Ez azt jelenti, hogy aki valamilyen okból már nem tudott ebben az időszakban szentmisét felajánlani élő vagy elhunyt szeretteiért, vagy egyéb szükséglet miatt szeretne szentmisét felajánlani (pl. egészségért, műtét sikeréért, felgyógyulásért, éhezőkért, szegény sorsú embertársainkért, jó szándékra stb.), megteheti, ha a sekrestyében vagy a plébánián megtalálható borítékra ráírja a kért szándékot és a csendes mise díját (1500Ft) beleteszi a borítékba. Ezen a szentmisén az összes szándékot bemondjuk és ezekért végezzük szentmisénket. A későbbiekben a templomban lesz egy erre a célra készített intenciós asztal, de most az idő szűkössége miatt csak így tudjuk megoldani.

Nyílt nap lesz 2019. február 23-án a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet Kálmán Imre prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.

• Már előre jelzem, hogy a nagyböjti lelkigyakorlatunk március 8-9-10-én lesz. A lelkigyakorlat vezetője Dr. Pápai Lajos püspök atya. Pénteken, szombaton és vasárnap az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!