SZENTMISÉK RENDJE 2019. február 10 - 17.

2019. február 9. (szombat) 17:00

† Kálmán József és Szabó Sarolta szülőkért

élő és † családtagokért

† Klára édesanyáért, valamint élő Eleonóra nagymamáért és unokáiért

† Magdolna és Béla szülőkért, † Béla fiukért és † hozzátartozókért

A Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária – e

Molnár Ilona újratemetése (régi)

† hozzátartozókért

Kedves László Károly és neje Magdolna temetése (új)

† Szemes Lajosért és családtagjaiért, valamint † József vejükért

felnőtt katekézis

Szt. Cirill szerzetes és Szt. Metód püspök, Európa társvédőszentjei – Ü

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

Bögi Gyuláné Magdolna temetése (régi)

egy beteg édesapa gyógyulásáért a Segítő Szűz közbenjárását is kérve

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Tamás felnőtt gyermek, testvérért

† Élő Dénes férj édesapa, nagyapáért

† Ádám felnőtt gyermek halálának 2. évfordulóján

Hanzi Alex Olivér keresztelője

élő Márton gyermekért

Kedden (február 12.) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária (február 11.) emléknapjával kapcsolatosan, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 10-ig, azaz a most vasárnap az esti szentmiséig, lehet a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal. A szentség felvételéhez szükséges a kegyelmi állapot, ezért kedden ketten gyóntatunk 17.00-tól. Felkészülve vegyük fel a betegek szentségét!

Szerdán (február 13.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban 19.00 órai kezdettel. Témánk "Jézus életének nyilvános misztériumai". Mindenkit szeretettel várok!

• Plébániánk repülős zarándoklatot hirdet 2019. augusztus 5-9. között a franciaországi Lourdes-ba, ahol 1858. február 11-én a Massabielle-barlangban a szegény, tanulatlan, tizennégy éves Bernadette Soubirous-nak megjelent a Szűzanya. Bővebb információ a plébánián kapható hivatali időben. Már csak 7 hely maradt. Kérem, hogy március 15-ig 100.000 Ft előleg befizetésével erősítsék meg jelentkezésüket!

Nyílt nap lesz 2019. február 23-án a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet Kálmán Imre prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!