SZENTMISÉK RENDJE 2019. január 27 - február 3.

2019. január 26. (szombat) 16:41

† Barnabás gyermekért és † családtagokért

† Derkusich Pál édesapáért halálának 1. évfordulóján

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

† Babos Béláné, Erzsébet édesanya, nagymamáért, valamint élő és † családtagokért

Aquinói Szt. Tamás áldozópap, egyháztanító – E

Budai Győző temetése (régi)

† István és Ágnes szülőkért és † hozzátartozókért

Horváth István temetése (régi)

Vecsei Ferenc temetése (új)

† nagyszülőkért

felnőtt katekézis

Bosco Szt. János áldozópap – E

Fogl János temetése (új)

† Gizella és Rudolf házaspárért

GYÓNTATÁS

† Spiegl Juliannáért

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) – Ü

† Dugovics Annáért és családtagjaiért

† nagyszülőkért

† Edit édesanya, nagymamáért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

SZENTÓRA

† Kornélia és László szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Szerdán (január 30.) folytatjuk felnőtt katekézisünket 19.00 órától a közösségi házunkban. A pontos időpontok egészen júniusig megtalálhatók a faliújságon. Mindenkit szeretettel várunk!

Pénteken (február 1.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

• Mivel Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe idén szombatra esik, és aznap csak este van szentmise, ezért az esti szentmise keretében – mindenféle ünnepélyes körmenet nélkül – áldjuk meg a gyertyákat. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben. Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére!

Vasárnap (február 3.) Szent Balázs püspök és vértanú emléknapja van, de a róla való liturgikus megemlékezés ebben az esztendőben elmarad. Viszont a hozzá kötődő szentelményben, vagyis Balázs-áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket minden szentmise után (már szombaton este is).

Mik a szentelmények?

A szentelmények szent jelek, amelyek az Egyház könyörgése által kegyelmet közvetítenek.

• Vasárnap (február 3.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Február 12-én (kedd) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária (február 11.) emléknapjával kapcsolatosan, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 10-ig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!