SZENTMISÉK RENDJE 2019. január 20 - 27.

2019. január 19. (szombat) 15:00

† Borbála és Károly szülőkért

† Mária és József szülőkért és † családtagokért

Hécz és Ott család † tagjaiért

† szülők, nagyszülőkért és élő hozzátartozókért

Szt. Ágnes szűz és vértanú – E

Csöllei Györgyné Edit temetése (új)

a református templomban igét hirdet Both Zoltán diakónus

Szt. Vince diakónus és vértanú, v. Boldog Batthyány Strattmann László családapa – e

élő családtagokért

ökumenikus istentisztelet – igét hirdet Csáfordy Julianna református lelkipásztor

Tóth Miklósné Jolán temetése (régi)

† keresztszülőkért

Szalézi Szt. Ferenc püspök és egyháztanító – E

hálából 90. születésnap alkalmából

Szt. Pál apostol megtérése (Pál forduló) – Ü

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök – E

a január hónapban eltemetettekért: Snóbli Jánosné Botló Gizella, Orbán József, Nagy Lászlóné Fehér Éva, Böcskei Tibor, Érdi Gáborné Kocsis Ibolyka, Horváth Antal Istvánné Malicsek Éva Terézia, Petz Károlyné Lisz Hedvig, Fábián István Ferenc, Csöllei Györgyné Polgár Edit, Tóth Miklósné Dobos Jolán, Budai Győző, Vecsei Ferenc

† Barnabás gyermekért és † családtagokért

† Derkusich Pál édesapáért halálának 1. évfordulóján

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

† Babos Béláné, Erzsébet édesanya, nagymamáért, valamint élő és † családtagokért

Vasárnap (január 20.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak!

• Ebben az esztendőben január 21. és 25. között tartjuk az ökumenikus imahetet a Krisztushívők egységéért, melynek mottója: "Az igazságra és csakis az igazságra törekedj!" (MTörv/5Móz 16,18-20). Az imaalkalmakon minden nap 18.00 órakor vehetünk részt a hirdetőtáblán olvasható rend szerint. A szokásoknak megfelelően a mi templomunkban kedden 18.00 órakor lesz ökumenikus istentisztelet, melynek keretében idén Csáfordy Julianna református lelkipásztor hirdet igét, így ezen a napon (január 22.) reggel 7.30-kor lesz szentmise templomunkban. Both Zoltán diakónusunk hétfőn a református templomban lesz igehirdető. Lehetőség szerint minél többen gyakoroljuk a testvéri szeretetet másfelekezetű keresztény embertársaink felé!

• A visszhangokból ítélve plébániánk jótékonysági bálja jól sikerült, mindenki jól érezte magát. Ezt tanúsítja a báli belépőkből, támogató jegyekből és a tombolából befolyt összeg, mely a szükséges kifizetések után 1 100 000 Ft. Ezt maradéktalanul a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány bankszámlájára fizetjük be. Aki még szeretné támogatni eme törekvéseinket, január végéig megteheti a plébánián hivatali időben. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak nagylelkűségét!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!