SZENTMISÉK RENDJE 2019. január 6 - 13.

2019. január 5. (szombat) 15:00

Vas

Urunk megjelenése, Vízkereszt – FÜ

(parancsolt ünnep)

† György testvérért és † szülőkért

† Marianna és Sándor, valamint Valéria és Ernő szülők, nagyszülőkért és † István barátért

† Lajos és Erzsébet szülőkért, valamint † Zsuzsanna és Károly gyermekeikért

SZENTÓRA

† Lajos férj, édesapa, nagyapa, felnőtt gyermek, testvérért

Penyaforti Szt. Rajmund áldozópap – e

† házastársért

Sz

Nagy Lászlóné Éva temetése (régi)

élő János és Erzsébet jótevőkért

Cs

† Albert felnőtt gyermekért

Kollmann család † tagjaiért és † vejeikért

Szo

† Mátyás férj, édesapa, nagyapáért

Vas

Urunk megkeresztelkedése – Ü

† Éva feleség, édesanyáért halálának 1. évfordulóján

† Béla és Emília, Balázs és Anna szülőkért, † Ferenc testvérért, valamint † Irma és Andrea rokonokért

Weis és Varju család élő és † tagjaiért

† Ágoston és Róza nagyszülőkért, valamint † Ottó és Lenke szülőkért

• Vasárnap (január 6.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Szentmiseszándékokat lehet kérni a plébánián hivatali időben. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek! A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján január 1-től változik a stóladíjszabás. 2019-től a szentmise 1500Ft (csendes, hétköznapi) és 3000Ft (énekes, vasárnapi); az esküvő 30.000Ft (orgonás) és 15.000Ft (csendes); a temetés pedig 25.000Ft (énekes) és 15.000Ft (csendes). Kérem, hogy akik már eddig kértek szentmiseszándékot a jövő évre, szíveskedjenek ezek alapján korrigálni kérésüket!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2019. január 12-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE javára fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Hétfő (január 7.) délig lehet jelentkezni a plébánián és kérem, hogy csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket. A jegy ára 4800Ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Szívesen fogadunk még tombolákat péntekig (január 11.), illetve édes- és sóssütemény felajánlást. Támogató jegy még a bál után is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel január végéig.

• Akik szeretnék megszenteltetni házukat, lakásukat Vízkereszt ünnepével kapcsolatban, kérem, mihamarabb jelezzék, hogy időpontot tudjunk egyeztetni! A házszentelés évente ismételhető.

Az Úr áldása kísérje életünket, mindennapi munkánkat, avagy tanulásunkat ebben az újesztendőben is!