SZENTMISÉK RENDJE 2018. december 30 - 2019. január 6.

2018. december 29. (szombat) 15:00

A Szent Család: Jézus, Mária és József – Ü

† Béla férj, édesapáért

† Johann Karall férj, keresztapáért

† nagyszülőkért

† Antal gyermekért

Karácsony nyolcada alatti VII. nap

Évvégi hálaadás – hálaadás Istennek a kegyelmekért, melyekkel elárasztott bennünket a 2018-as esztendőben

Szűz Mária, Isten anyja (Újév) – FÜ

(parancsolt ünnep)

Takács család élő tagjaiért

Isten segítségéért a 2019-es esztendőre

Nagy Szt. Vazul és Nazianzi Szt. Gergely püspökök lés egyháztanítók – E

† Dezső férj, édesapáért

Jézus Szent Neve – e

Snóbli Jánosné Gizella temetése (új)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Dr. Orbán József temetése (régi)

† nagyszülőkért és rokonokért

† Judit feleség, édesanya, nagymamáért

Urunk megjelenése, Vízkereszt – FÜ

(parancsolt ünnep)

† Marianna és Sándor, valamint Valéria és Ernő szülők, nagyszülőkért és † István barátért

† Lajos és Erzsébet szülőkért, valamint † Zsuzsanna és Károly gyermekeikért

SZENTÓRA

† Lajos férj, édesapa, nagyapa, felnőtt gyermek, testvérért

Hétfőn (december 31.) 16.00 órakor kezdődik évvégi hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel. Ez a szentmise már másnapra is érvényes. Akik részt vesznek a hálaadáson, teljes búcsúban részesülhetnek a szokott feltételekkel, vagyis a kegyelem állapotában vannak (vagy szentgyónáshoz járulnak, ha szükséges) a szentmisén áldoznak és imádkoznak a szentatya szándékára.

Kedden, vagyis Újév napján 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az Újév első napján szintén teljes búcsúban részesülhet az a hívő, aki szentmisén vesz rész, szentáldozáshoz járul és a Veni Creator himnusz ünnepélyes eléneklésében az év első napján Isten segítségét kéri az esztendőre. (Január 1-jén minden szentmisében elénekeljük.)

• Csütörtökön (január 3.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (január 4.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítunk 17.00 órától a szentmise kezdetéig.

• Vasárnap (január 6.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Januártól továbbra is lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek! A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján január 1-től változik a stóladíjszabás. Jövőre a csendes (hétköznapi) szentmise 1.500Ft, az orgonás (vasárnapi) 3.000Ft, az esküvő 30.000Ft (orgonás), 15.000Ft (csendes), temetés 25.000 (énekes), 15.000 (csendes). Kérem, hogy akik már eddig kértek szentmiseszándékot a jövő évre, szíveskedjenek ezek alapján korrigálni kérésüket!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2019. január 12-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE javára fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 7-ig jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és azon a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4800Ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, szintén megteheti január 11-ig (péntekig). A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre. Mindenkit szeretettel várunk!

• Akik szeretnék megszenteltetni házukat, lakásukat Vízkereszt ünnepével kapcsolatban, kérem, mihamarabb jelezzék, hogy időpontot tudjunk egyeztetni! A házszentelés évente ismételhető.

Legyen hála a szívünkben Isten iránt az év utolsó napjaiban!