SZENTMISÉK RENDJE december 16 - 23.

2018. december 20. (csütörtök) 8:19

Advent 3.

vasárnapja

† János és Julianna szülők, nagyszülőkért

† Kónyi József édesapáért

† Ernő férj, édesapáért

† Szalay Alajosért és családtagokért

† Fazekas szülőkért, valamint † Sándor és Zoltán testvérekért

Szakály Lászlóné Mária temetése (régi)

Foglszinger Károlyné Ilona temetése (régi)

mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye

† hozzátartozókért

Nagy József atya temetése – KAPUVÁR

Sattler Alapítvány koncertje

† Zimmermann szülőkért

Michel Mihály temetése (régi)

† Ilona édesanyáért

Wettstein Ferencné Alice temetése (régi) – utána gyászmise a piarista kápolnában

† Kálmán és Berta szülőkért, † nagyszülőkért és dédszülőkért, valamint † Eufémia szerzetesnővérért

† Anna édesanyáért és † családtagokért

adventi gyertyagyújtás – kispapok

† János férj, édesapa, nagyapáért

Advent 4.

vasárnapja

† Imre férj, édesapáért

Farkas és Móricz család † tagjaiért

† Lehmann Tamás gyermek, testvérért

GYÓNTATÁS

† szülőkért

Vasárnap (december 16.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit szeretettel várnak!

• Az adventi időben RORATE-szentmisékre hívom továbbra is a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor. Este azonban nincs szentmise ebben az időszakban. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

Hétfőn (december 17.) 18.00 órakor a mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye lesz templomunkban. Mindenkit szeretettel várunk!

Kedden (december 18.) 11.00 órakor lesz Nagy József székesegyházi kanonok, nyugalmazott esperes-plébános temetése Kapuváron a Szent Anna templomban. Imádkozzunk lelkiüdvéért! A temetésre autóbuszt indítunk, mely 9.00 órakor indul a Cselley-ház előtti megállóból (Marika). Az autóbusz 50 férőhelyes, jelentkezési sorrendben töltjük fel. Kérem, mihamarabb jelezzék utazási szándékukat, mert csak ezt az egy autóbuszt indítjuk!

Kedden (december 18.) 18.00 órakor a Sattler Alapítvány adventi koncertje lesz templomunkban. Mindenkit szeretettel várnak!

Szerdán (december 19.) folytatjuk felnőtt katekézisünket 19.00 órától a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk!

Csütörtökön (december 20.) férfierő segítséget kérek 14.00 órától a karácsonyfák felállításához ide a templomba, illetve a templom előtti térre. Előre is köszönöm.

• Szombaton (december 22.) 17.30-kor ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk negyedik gyertyáját. Ebből az alkalomból egy kisebb műsorral készülnek plébániánk kispapjai.

Vasárnap (december 23.), azaz Advent 4. vasárnapján gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Több pap áll a bűnbánók rendelkezésére. Pápai Lajos püspök atya is gyóntat majd és az esti szentmisét ő mutatja be. Legyen bűnbánó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2019. január 12-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4800ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Már lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek! A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján január 1-től változik a stóladíjszabás. Jövőre a csendes (hétköznapi) szentmise 1.500Ft, az orgonás (vasárnapi) 3.000Ft, az esküvő 30.000Ft (orgonás), 15.000Ft (csendes), temetés 25.000 (énekes), 15.000 (csendes). Kérem, hogy akik már eddig kértek szentmiseszándékot a jövő évre, szíveskedjenek ezek alapján korrigálni kérésüket!

• A karácsonyi ünnepekkel kapcsolatban közölöm, hogy december 24-én (hétfőn) 16.00 órakor a piarista iskola tanulói karácsonyi műsort adnak elő templomunkban a város kisgyermekei számára. Templomunk ezután 22.00-ig zárva tart. A Krisztina kórus zenés áhítatával hangolódunk rá 22.30-tól a 23 órakor kezdődő ünnepi "éjféli" szentmisére.

• Karácsony napján, azaz december 25-én, 8.00, 9.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban, míg december 26-án 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék. December 26-án a 9 órai szentmise elmarad!

December 31-én, hétfőn, a polgári év végén, a hálaadó szentmise 16.00 órakor kezdődik benne a plébánosi éves értékeléssel. Ez a szentmise már másnapra is érvényes. Újév napján 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban.

December 20-tól január 2-ig nem lesz ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).

• Köszönjük mindazok támogatását, akik befizették egyházközségi hozzájárulásukat erre az évre.

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére jövő heti munkájára, avagy tanulására az ADVENTI IDŐBEN!