SZENTMISÉK RENDJE november 25 - december 2.

2018. november 24. (szombat) 15:06

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA –FÜ

(karitász gyűjtés)

† Szatmári Lászlóné édesanyáért és † családtagokért

† Erzsébet és Mátyás szülők, nagyszülőkért

pro populo – jubileumi évünk lezárása + megemlékezés Giesswein Sándorról

† József és Katalin szülőkért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymamáért

† László és Sára szülőkért, valamint † Sarolta, György és László gyermekeikért

† József férj, édesapa, nagyapáért

† Róbert férj, édesapáért és Varga család † tagjaiért

Szt. András apostol – Ü

† Windisch Teréziáért halálának 1. évfordulóján

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

Advent 1.

vasárnapja

† Ferenc férjért

Hallamann és Schmidt család † tagjaiért, valamint † Mária keresztanyáért

† Margit és Márk szülők, nagyszülőkért, valamint † József testvérért

Németh Zsombor keresztelője

hálából

Vasárnap (november 25.) a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében zárjuk le hivatalosan is jubileumi évünket, melyet templomunk felszentelésének 350., Szt. Gotthárd halálának 980., valamint az ő ereklyéje befogadásának 10. évfordulója alkalmából szerveztünk és mindezt a családok évében. A szentmisét követően koszorúzással emlékezünk meg Giesswein Sándorról.

Vasárnap (november 25.) tartjuk szokásos éves Karitász-gyűjtésünket Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva. Legyünk együttérzők szegényebb sorsú testvéreink iránt. Így kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

Szombaton (december 1.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk első gyertyáját. Ebből az alkalomból egy kisebb műsorral készült plébániánk karitász csoportja, ezért a gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt fél órával, azaz 17.30-kor kezdődik. Így lesz ez a többi adventi szombat estén is.

• A jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise csak elsőcsütörtökön és elsőpénteken (azaz december 6-7.) lesz. A többi hétköznapon nem lesz esti szentmise. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz előfizetést december 7-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében. A Hitvallás folyóirat januártól megszűnik nyomtatott formában és online újsággá alakul napi frissítéssel.

• Tisztelettel kérem, hogy aki tud felajánlani templomunknak 5-6 méter magas fenyőfákat, hogy karácsonykor a szentélyünket díszítsék, kérem, mihamarabb jelezze, hogy számolni tudjunk velük, illetve meg tudjuk nézni.

• Az egymásra figyelő szeretet jegyében egyházközségünk karitászcsoportja egy kéréssel fordul a Kedves Testvérekhez. Arra kérjük egyházközségünk tagjait, ha tudnak olyan rászorulóról, aki

- egyedül élő vagy beteg, idős,

- gyermekét egyedül nevelő szülő,

- anyagi nehézségek közt élő család, vagy

- bárki, akit úgy éreznek, hogy közösségünk időszakos támogatásával megkönnyebbíthetnénk az életét, az töltse ki a bejáratnál osztott lapot. Ezt a templomunkba a bejárattal szemközti oltárárnál lévő dobozba jutassák el, vagy adják oda a karitászcsoport tagjainak. A beérkezett ajánlásokat, személyeket a csoport tagjai felkeresik, és a szükségéhez, illetve a lehetőségeikhez mérten támogatják.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2018. január 12-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4800ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• A jubileumi évünkkel kapcsolatos emléktárgyak (bor, emléklap, bögre), valamint katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!