SZENTMISÉK RENDJE november 18 - 25.

2018. november 18. (vasárnap) 7:11

Évközi 33.

vasárnap

† szülőkért és testvérekért

† Karall szülőkért

† Erzsébet és Lajos szülőkért, valamint † Zsuzsanna és Károly gyermekeikért

Kozma Máté keresztelője

† Albert felnőtt gyermekért és † keresztszülőkért

Árpád-házi Szt. Erzsébet – Ü

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban – E

Cziniel Imréné Mária temetése (régi)

Horváth Árpád temetése (régi)

Schwendtner Ibolya temetése (régi)

† rokonokért és hozzátartozókért

felnőtt katekézis

Szt. Cecília vértanú – E

Nagy Lajos temetése (új)

GYÓNTATÁS

† imádkozó társakért + SZENTSÉGKITÉTEL és GYÓNTATÁS 20.00-ig

Szt. I. Kelemen pápa és vértanú v. Szt. Kolumbán apát – e

Hegyi András temetése (régi)

† hozzátartozókért

Dung-Lac Szt. András áldozópap és társai, vértanúk – E

SZENTÓRA

a november hónapban eltemetettekért: Nagy Imre, Káldy Sándor, Kiss Pálné Nagy Jolán, Cziniel Imréné Karácsony Mária, Horváth Árpád, Schwendtner Ibolya, Nagy Lajos, Hegyi András

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA –FÜ

(karitász gyűjtés)

† Szatmári Lászlóné édesanyáért és † családtagokért

† Erzsébet és Mátyás szülők, nagyszülőkért

pro populo – jubileumi évünk lezárása + megemlékezés Giesswein Sándorról

† József és Katalin szülőkért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymamáért

• A magyar gazdák által összegyűjtött liszt egy részéből a Lipóti Pékség 5000 db 250 gr-os kenyeret sütött a megyénkben, melyből 250 db-t kapott plébániánk Karitász csoportja. Ez az ún. Szent Erzsébet-kenyér vasárnap (november 18-án) a délelőtti szentmisék alkalmával kerül kiosztásra a készlet erejéig. A kenyér ellenértékeként adományt elfogadunk, mellyel a helyi Karitász csoportunk munkáját támogatják. Kérjük, hogy családonként csak egy kenyeret vigyenek! Előre is köszönjük pozitív hozzáállásukat és támogatásukat!

Vasárnap (november 18.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban (Lotz. K. u. 2.) délután 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak!

Szerdán (november 21.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban 19.00 órától. Mindenkit szeretettel várunk.

Csütörtökön (november 22.) – mivel az utolsó hetünk, amikor teljes búcsút nyerhetünk templomunkban – gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig, majd a szentmisét követően (kb. 18.30) kihelyezzük az Oltáriszentséget csendes szentségimádásra és folytatom a gyóntatás 20.00 óráig. Használjuk ki ezt az utolsó hétvégét teljes búcsúk elnyerésére önmagunk vagy elhunyt szeretteink számára!

Szombaton (november 24.) közösségünk is csatlakozik 17.00 órakor a 2020-as Eucharisztikus Világkongresszus előkészületének részeként megrendezendő világméretű szentségimádáshoz. Minél többen vegyünk részt ezen a szentórán! További információ a corpusdomini.iec2020.hu oldalon található.

Vasárnap (november 25.) a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében zárjuk le hivatalosan is jubileumi évünket, melyet templomunk felszentelésének 350., Szt. Gotthárd halálának 980., valamint az ő ereklyéje befogadásának 10. évfordulója alkalmából szerveztünk és mindezt a családok évében. Kegyelmi esztendő volt ez számunkra, hisz a Szentszék jóvoltából február 11-től egészen november 25-ig teljes búcsút lehetett nyerni templomunkban. Bízom abban, hogy mindenki elfogadja meghívásomat erre a szentmisére és valóban Isten nagy családjaként adhatunk hálát ezért az esztendőért! A szentmisét követően koszorúzással emlékezünk meg Giesswein Sándorról.

Vasárnap (november 25.) tartjuk szokásos éves Karitász-gyűjtésünket Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• A jubileumi évünkkel kapcsolatos emléktárgyak (bor, emléklap, bögre), valamint katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!