SZENTMISÉK RENDJE 2014. november 23 - 30.

2014. november 23. (vasárnap) 19:22

ÉVKÖZI 34.

VASÁRNAP

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA

KARITÁSZ-GYŰJTÉS

† Gizella és Lajos szülőkért valamint † Judit és Sándor testvérekért

† Erzsébet és Mátyás nagyszülőkért

pro populo – Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása

Szentségimádási óra – Jézus Szíve családja tartja

† Katalin és József szülőkért és † Irma édesanya, nagymamáért

Dung-Lac Szt. András és társai vietnami vértanúk, E.

Reizinger József temetése (régi temető)

Kovács János temetése (régi temető)

† szülők, nagyszülőkért

Alexandriai Szt. Katalin szűz és vértanú, e.

† Katalin édesanya, nagymama, dédnagymamáért

† szülőkért

Hildegard Óvoda családi miséje

† nagyszülőkért

Bogárdi József temetése (régi temető)

Farkas Ferencné Rozália temetése (régi temető)

† János és Mária szülők, nagyszülőkért és † családtagokért

a NOVEMBER hónapban eltemetett testvéreinkért: Turi Antalné Jarkovich Irma, Juhász Józsefné Valczer Erzsébet, Tölgyesi Sándorné Gratzol Teréz, Keresztény Béla, Reizinger József, Kovács János, Bogárdi József, Farkas Ferencné Vass Rozália, Deli Imre atya (Moson)

ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS!

ADVENT 1.

VASÁRNAPJA

† Imre édesapáért és † Ágnes édesanyáért

† Ferenc édesapa, nagyapáért

Fenes Ádám és Keszegh Dániel Elek keresztelője

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

Szombaton (november 29.) az esti szentmisével kezdetét veszi adventi időszakunk, mely felkészít bennünket Szent Karácsony ünnepére. A jövő szombat esti szentmise keretében gyújtjuk meg tehát adventi koszorúnk 1. gyertyáját. Mindenkit szeretettel hívok és várok erre a szentmisére! Ugyanakkor ezt a szentmisét ajánljuk fel a november hónapban eltemetett testvéreinkért.

• A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát adventben hétfőn és kedden nem lesz este hatkor szentmise. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik. A szentmisék rendje megtalálható honlapunkon is.

December 1-től lehet kérni szentmise-szándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 8-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Jövő vasárnap, azaz november 30-án este 19.15-kor a Harmonia Classica Kamarazenekar Somorjáról (felvidéki testvérvárosunk) adventi barokk koncert-estet tart templomunkban. Szeretettel hívok és várok mindenkit! A belépés díjtalan. Plakát a hirdetőtáblán található a műsorral együtt.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2015" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók a sekrestyében.

• Többen banki utalással fizetik egyházközségi hozzájárulásukat, adójukat, amit hálásan köszönünk, viszont tisztelettel kérem, hogy a megjegyzés rovatba tüntessék fel lakcímüket, mert néhány névből több is létezik. Így nem tudjuk beazonosítani a fizetőt. Köszönöm megértésüket.

Mindenkinek szép és eredményes hetet kívánok Isten áldásával!