SZENTMISÉK RENDJE november 4 - 11.

2018. november 3. (szombat) 12:00

Évközi 31.

vasárnap

† Katalin és Vilmos szülőkért

† Kocsis Károly és Fekete Mária nagyszülőkért, valamint † családtagokért

† Katalin és Ferenc szülőkért

Szücs Olivér és Farkas Alex keresztelője

SZENTÓRA

† Katalin és György szülők, nagyszülőkért, valamint hősi halált halt Lajos nagybácsiért

Szt. Imre herceg – Ü

† hozzátartozókért

a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

felnőtt katekézis

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

A lateráni bazilika felszentelése – Ü

Nagy Imre temetése

† István és Erzsébet szülőkért, † Béla vejükért és † Csaba unokájukért

Nagy Szt. Leó pápa és egyháztanító – E

† Brúnó áldozópap, nagybácsiért

Évközi 32.

vasárnap

† Barnabás felnőtt gyermekért

1. † János férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

2. hálából

† Etelka és Vilmos szülőkért, valamint † Mária és Lajos rokonokért

Szerdán (november 7.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban 19.00 órától. Mindenkit szeretettel várunk. Ez nem a felnőttek szentségi felkészítője! Ez alkalommal a katekizmus alapján beszélgetünk hitünk igazságairól és próbáljuk elmélyíteni mindazt, amit valamikor gyermekkorban tanultunk.

Csütörtökön (november 8.) – mivel az elsőcsütörtök Mindenszentek ünnepére esett ebben az esztendőben – tartjuk 17.00 órakor a szokásos szentóránkat papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való buzgó könyörgést!

• Ne feledjük, hogy egészen november 8-ig nyerhetünk búcsúkat elhunytjainkért. A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

Vasárnap (november 11.) délelőtt 10.00 órakor ünnepi püspöki szentmise lesz, melyet élőben közvetít templomunkból a Magyar Katolikus Rádió, a Kossuth Rádió és Bonum Televízió. Ez annak köszönhető, hogy a Szentszéktől kapott teljes búcsúról szóló rendelkezés mellé Dr. Veres András megyéspüspök úr külön engedélyt kapott, hogy templomunkban pápai áldásban részesítse a megjelenteket (mely teljes búcsúval jár), de ez az áldás mindazokra érvényes, akik a tömegkommunikációs eszközökön keresztül kapcsolódnak be szentmisénkbe. Ezt követően püspök úr megáldja a felújított Szent Gotthárd kápolnánkat és elhelyezi ott az ereklyét, majd pedig a Hospice házat is megáldja. Nagyon örülnék, ha minél többen vennénk részt ezen a szentmisén és buzdítsuk idős, beteg ismerőseinket, akik már nem tudnak eljönni a templomba, hogy a rádió, illetve televízió által kapcsolódjanak be szentmisénkbe és imádkozzanak együtt velünk ebben a számunkra jubileumi esztendőben! Ezen a napon 9.00-kor nem lesz szentmise!

• A jubileumi évünkkel kapcsolatos emléktárgyak (emléklap, bögre), valamint katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!