SZENTMISÉK RENDJE október 28 - november 4.

2018. október 27. (szombat) 12:50

Évközi 30.

vasárnap

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülőkért

† Czigány József férj, édesapa, nagyapáért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Pál és Alajos testvérekért

† Károly édesapa, nagyapáért

Kocsis Józsefné Anna temetése (régi)

gyónási lehetőség

hálából a családért

B. Romzsa Tódor püspök és vértanú – e

temetőlátogatás (papi és szerzetesi sírok)

gyónási lehetőség

† István édesapa, nagyapáért

MINDENSZENTEK – FÜ

(Parancsolt ünnep!)

† Bernadett édesanya nagymamáért

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

a magyaróvári plébániai közösség minden elhunytjáért – HALOTTAK ESTI ÁJTATOSSÁG

Halottak napja

minden megholtért

Porres Szt. Márton szerzetes – e

† szülőkért

Évközi 31.

vasárnap

† Katalin és Vilmos szülőkért

† Kocsis Károly és Fekete Mária nagyszülőkért, valamint † családtagokért

† Katalin és Ferenc szülőkért

Szücs Olivér és Farkas Alex keresztelője

SZENTÓRA

† Katalin és György szülők, nagyszülőkért, valamint hősi halált halt Lajos nagybácsiért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 213 200 forint gyűlt össze plébániatemplomunkban és 19 450 forint a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt elimádkozzuk a rózsafüzért. Hétfőn és kedden a szokott módon, szerdán viszont 17.20-kor, ünnepélyesebb rózsafüzér ájtatosságot tartunk templomunkban. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

• A héten elsőpéntek lesz, de az ünnepek miatt kedden 17.15-től és szerdán 17.00-tól biztosítok gyónási lehetőség a szentmise kezdetéig mindazoknak, akik Mindenszentek és Halottak napjával kapcsolatban teljes búcsút szeretnének nyerni elhunyt szerettük vagy a tisztítóhelyen szenvedő lelkek számára. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Szerdán (október 31.), azaz Mindenszentek "előestéjén" 15.00 órakor szeretnénk felkeresni az óvári temető papi és szerzetesi sírjait, hogy együtt helyezzük el virágainkat és mécseseinket az itt eltemetett papokra, szerzetesekre és szerzetesnőkre emlékezve. Mindenkit szeretettel várunk e közös imádságra! Találkozzunk a temető bejáratánál 14.55-kor!

Csütörtökön (november 1.), Mindenszentek főünnepén, mely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

Vasárnap (november 4.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Szeretettel várjuk a középiskolásokat ifjúsági hittanra – különösen azokat, akik tavaly voltak bérmálkozók – péntekenként 19.15-re a közösségi házba. Ez már nem olyan hittan, mint az iskolai. J

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját! A tanároknak és diákoknak pedig jó pihenést kívánok az őszi szünetre!