SZENTMISÉK RENDJE október 21 - 28.

2018. október 20. (szombat) 12:00

ÉVKÖZI 29.

VASÁRNAP

MISSZIÓK VASÁRNAPJA (GYŰJTÉS!)

† Dohány János férj, édesapa, nagyapáért

† Hedvig és Gyula szülőkért, valamint † Aranka és László testvérekért

† Csáki Attila férj, édesapa, felnőtt gyermek, unokatestvérért

Ombódi Ádám és Szelid Gréta Szonja keresztelője

Tóth Gergő keresztelője

† férj, édesapáért, † felnőtt gyermekért, † szülőkért és † nagyszülőkért

Szt. II. János Pál pápa – e

Kapisztrán Szt. János áldozópap – E

† Brigitta és István nagyszülőkért

Claret Szt. Antal Mária püspök – e

hálából Istennek a Szűzanya közbenjárásával

Szt. Mór püspök – E

hálából élő családtagokért

Vincze László Vendel temetése (régi)

† Erzsébet és László szülők, nagyszülők

az október hónapban eltemetettekért: Dr. Balázs Tibor Tamás, Havasmezői József Antal, Aradi István, Haselbergné Kristóf Sarolta Ilona, Németh Alajos, Bertalan Károlyné Meidlinger Ilona, Strasser Jánosné Molnár Anna, Harkai Istvánné Elek Róza, Lunzer Emmerich, Vincze László Vendel, Kocsis Józsefné Sekk Anna

Évközi 30.

vasárnap

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülőkért

† Czigány József férj, édesapa, nagyapáért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Pál és Alajos testvérekért

† Károly édesapa. nagyapáért

Vasárnap (október 21.) a szentmisék perselyadományát a missziók javára fordítjuk. A misszionáriusok nehéz körülmények között teljesítik munkájukat. Ki vannak téve üldöztetéseknek és évente többen is életüket adják hitünkért. Ne zárjuk el szívünket előlük, hanem halljuk meg segélykiáltásukat, s így adjuk nagylelkű adományunkat! Ugyanakkor imádságaink is kísérjék a misszionáriusok munkáját!

Vasárnap (október 21.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órakor. Mindenkit nagy szeretettel várnak!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt 17.30-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Kivételt képez a hétfői nap, amikor egy tizedet imádkozunk a reggeli szentmise előtt. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

ÓRAÁTÁLLÍTÁS! Ne felejtsük el a jövő vasárnapra (október 28.) virradó éjszaka az óráinkat egy órával visszaállítani. Nálunk a szentmisék időpontja nem változik.

• Pénteken volt az egyházközségünk jubileumi évéhez kapcsolódó általános iskola hittanverseny. Az interaktív vetélkedőt felsős, állami iskolába járó diákoknak hirdettük meg. 23 csapatban 64 diák 8 helyszínen ismerkedett meg templomunkkal, illetve a felkészülés során egyházközségünk történelmével. A jó hangulatú versenyben minden résztvevő oklevéllel és egy kis figyelmességgel térhetett haza. Köszönjük a diákoknak a részvételt! Külön köszönet a Karitászcsoport tagjainak, akik segítettek a lebonyolításban, a hitoktatóknak a felkészítésben!

A mai nappal lezárul az alsósok versenye is. Az eredményhirdetést november 4-én a 9 órai szentmisén tartjuk.

• Szeretettel várjuk a középiskolásokat ifjúsági hittanra – különösen azokat, akik tavaly voltak bérmálkozók – péntekenként 19.15-re a közösségi házba. Ez már nem olyan hittan, mint az iskolai. J

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!