SZENTMISÉK RENDJE 30 - október 7.

2018. szeptember 30. (vasárnap) 8:27

Évközi 26.

vasárnap

szentírás vasárnapja

† Litresits Imre és Horváth Rafaella szülők, nagyszülőkért

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért és † családtagokért

Horváth és Kránitz család † tagjaiért

Drischel Fruzsina keresztelője

† családtagokért

A Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szt. Teréz szűz és egyháztanító – E

Szt. Őrzőangyalok – E

† Mária és Géza szülőkért, valamint † Magdolna menyükért

Hárs család † tagjaiért

Assisi Szt. Ferenc – E

Havasmezői József Antal temetése (új)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

GYÓNTATÁS

a rózsafüzér-társulat † tagjaiért

Szt. Brúnó áldozópap – e

† nagyszülőkért és rokonokért

Évközi 27.

vasárnap

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † családtagokért

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Kaberta Károly testvérért

Halász Benett és Rozgonyi Zétény keresztelője

SZENTÓRA

† Róbert férj édesapa nagyapa, dédapáért valamint † Brúnó áldozópap, nagybácsiért - WINKLER ZSOLT ATYA EZÜSTMISÉJE

• Mivel hétfőn, azaz október 1-jén, reggel van szentmise és október a rózsafüzér hónapja, ezért a reggeli szentmise előtt egy tized rózsafüzért imádkozunk el, de kedden este a szentmise előtt ünnepélyes rózsafüzér lesz itt a templomban 17.25-kor. Ezt követően minden hétköznap és szombat este a szentmise előtt 17.30-kor közösen imádkozzuk a rózsafüzért.

Csütörtökön (szeptember 4.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor szentségimádási órát tartunk papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való imádságot és minél többen vegyünk részt a szentórán és a szentmisén!

Pénteken (szeptember 5.) elsőpéntek lesz. A szentmise előtt már 17.00-tól gyónási lehetőséget biztosítok a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget és kérem, hogy időben érkezzünk!

Vasárnap (október 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15.00 órától templomunkban, melynek keretében elimádkozzuk a rózsafüzért, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Ugyancsak vasárnap az esti szentmise egyben ezüstmise lesz. Winkler Zsolt atya 25 évvel ezelőtt mutatta be első szentmiséjét templomunkban, most pedig pappászentelésének ezüstjubileumát ünnepli. Az esti szentmise egyben Magyarok Nagyasszonya vigíliája. A szentmisét követően lehetőségük lesz a Kedves Testvéreknek a személyes találkozásra is.

Október 6-án kerékpáros zarándoklatot szervezünk a felvidéki Vajkára. Csak az odautat teszik meg kerékpárral, visszafelé már négy keréken érkezik a zarándokcsoport. Jelentkezni a plébánián lehet október 4-ig.

• Kedves Harmadik és Negyedik Osztályosok! Egyházközségünk a jubiluemi évben Rátok is gondolt. A mai vasárnaptól egy háromfordulós feladatmegoldásra hívunk titeket. Ma hazavihettek a szentélyrácsról egy lapot, amin egy szöveget olvashattok el templomunk egyik festményével kapcsolatban. Válaszoljatok a kérdésekre, és jövő héten hozzátok vissza ide, a templomba. Lesz itt egy doboz, abba kell beledobni. A következő feladatot pedig ugyanígy a rácsról vihetitek el.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!