SZENTMISÉK RENDJE szeptember 23 - 30.

2018. szeptember 24. (hétfő) 13:53

Évközi 25.

vasárnap

† Márta és Imre szülőkért

† Géza édesapa, nagyapáért

† Katalin édesanyáért

Benyus Luca, Molnár Lilla Rozália, Fejes Bálint, Keszegh Zsombor keresztelője

hálából

Szt. Gellért püspök és vértanú – Ü

† Tamás gyermekért és † szülők, nagyszülőkért

Szt. Kozma és Damján vértanúk – e

Sipos Gábor temetése (régi)

† Csillag Ferencné imádkozó társért

Páli Szt. Vince áldozópap – E

Dr. Horváth István temetése (régi)

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Szt. Vencel vértanú, v. Ruiz Szt. Lőrinc és társai vértanúk – e

Rieger Sándorné Etel temetése (régi)

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † hozzátartozókért

Szt. Mihály, Szt. Gábor, Szt. Rafael főangyalok – Ü

Drahos Tamás – Kismihók Andrea házasság

Hollós Krisztián – Kárpáti Dóra házasság

a szeptember hónapban eltemetettekért: Hauptmann Sándorné Han Elvira, Török Mihályné Bazsó Gizella, Szokoli Gyula, Streit Krisztián, Hochleitner Györgyné Rácz Etelka, Hanke Károly, Fehér János, Sipos Gábor, Dr. Horváth István, Rieger Sándorné Sekk Etel

Évközi 26.

vasárnap

Szentírás vasárnapja

† Litresits Imre és Horváth Rafaella szülők, nagyszülőkért

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért és † családtagokért

Horváth és Kránitz család † tagjaiért

Drischel Fruzsina keresztelője

† családtagokért

• Szerdán (szeptember 26.) folytatjuk felnőtt katekézisünket 19.00 órakor a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk! Mindig érdemes bekapcsolódni! A Katolikus Egyház Katekizmusát alapul véve beszélgetünk hitünkről.

Szombaton (szeptember 29.) gyóntatom azokat a hittanosokat, akik már voltak elsőáldozók, 9.00-tól a templomban. Ez az év eleji szentgyónásuk. Bár hirdettük, de kérem, hogy szóljanak a gyermekeknek, osztálytársaknak, szülőknek és mindenki időben érkezzen!

• Ugyancsak szombaton (szeptember 29.) az elsőáldozásra készülő (harmadikos) gyermekek szüleinek tartunk szülői értekezletet 10.30-kor itt a templomban. Tisztelettel kérem a szülőket, hogy az információk megismerése miatt jöjjenek el!

Vasárnap (szeptember 30.) egyben a Szentírás vasárnapja is, ezért a szentmisék végén megáldjuk az otthoni szentírásokat. Aki szeretné megáldatni otthon használt Bibliáját hozza magával a szentmisére. Különösen buzdítom erre a gyerekeket! Aki szeretne beszerezni katolikus Szentírást, megteheti a plébánián csütörtökön, illetve pénteken.

• Ahogyan azt már korábban hirdettük, egyházközségünk Karitász Csoportja befőtt vásárt szervez. Szeptember 29-én és 30-án, azaz szombaton és vasárnap a szentmisékhez kötve várják a felajánlásokat. Hozhatnak befőtteket, lekvárokat, savanyúságokat, házi készítésű, tartós termékeket a bejárattal szemben lévő oltárhoz. Ezeket a következő hét vasárnapján, azaz október 7-én, a délelőtti szentmisék alkalmával meg is lehet vásárolni. Az így befolyt összeget a köztünk élő rászorulók javára fordítják. Bővebb információ a plakáton.

Október 6-án kerékpáros zarándoklatot szervezünk a felvidéki Vajkára. Csak az odautat teszik meg kerékpárral, visszafelé már négy keréken érkezik a zarándokcsoport. Jelentkezni a plébánián lehet október 4-ig.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!