SZENTMISÉK RENDJE 2014. november 16 - 23.

2014. november 15. (szombat) 12:00

ÉVKÖZI 33.

VASÁRNAP

† Barnabás felnőtt gyermekért

† Julianna és János szülőkért és † Júlia és János testvérekért

Varga Noel, Nagy Péter Márton, Pallós Tamás Barnabás, Sánta Aisa Eszter, Takács Koppány Nimród keresztelője

† nagyszülőkért, keresztszülőkért nagybácsikért

Nagy Szt. Gertrúd szűz, e.

† János és Erzsébet nagybácsiért és nagynéniért

Szt. Péter és Szt. Pál bazilikák felszentelése, e.

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Árpád-házi

Szt. Erzsébet, Ü.

† Jolán feleség, édesanya, nagymamáért

† Ilona és Sándor szülőkért és Pál testvérért

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban, E.

1. tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

2. † Katalin és István szülők és † János nevelőszülő

Szt. Cecília szűz és vértanú, E.

† Erzsébet feleség, édesanya, nagymamáért

ÉVKÖZI 34. VASÁRNAP

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA

KARITÁSZ-GYŰJTÉS

† Gizella és Lajos szülőkért valamint † Judit és Sándor testvérekért

† Erzsébet és Mátyás nagyszülőkért

pro populo – Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása

Szentségimádási óra – Jézus Szíve családja tartja

† Katalin és József szülőkért és † Irma édesanya, nagymamáért

Vasárnap (november 23.) lesz a Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása templomunkban a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk. Külön öröm számunkra, hogy ezen a szentmisén a zenei szolgálatot a pannonhalmi Szent Márton Kamarakórus látja el (http://szentmarton.osb.hu/) P. Dr. Áment Lukács vezetésével. A szentmisét és a díjátadást követően koszorút helyezünk el a Giesswein-szobornál és néhai Kovács K. Zoltán országgyűlési képviselő emléktáblájánál. A koszorúzáson templomunk Krisztina kórusa énekel.

• Ugyancsak vasárnap (november 23.) Krisztus Király ünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján délután 3 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést Szent Erzsébet ünnepét követő vasárnapon, vagyis november 23-án, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2015" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók a sekrestyében.

• Többen banki utalással fizetik egyházközségi hozzájárulásukat, adójukat, amit hálásan köszönünk. Tisztelettel kérem azonban, hogy a megjegyzés rovatba tüntessék fel lakcímüket, mert néhány névből több is létezik, így nem tudjuk pontosan beazonosítani a fizetőt. Köszönöm megértésüket.