SZENTMISÉK RENDJE szeptember 16 - 23.

2018. szeptember 15. (szombat) 12:00

Évközi 24.

vasárnap

† Mária és Imre szülőkért, valamint † Erzsébet testvérért

† Aranka feleség, édesanya, nagymamáért

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Háromtölgy-kápolna búcsúja

† Tibor férj, édesapáért, † Anna és Ferenc szülőkért, valamint † gyermekeikért

Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító – e

† szülőkért

Szt. Januáriusz püspök és vértanú – e

élő Anna édesanyáért

Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik vértanúk – E

Mészáros család † tagjaiért

Szt. Máté apostol és evangélista – Ü

† szülőkért és élő családért, unokákért

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért – utána "éjszakai" szentgyónás és szentségimádás

Évközi 25.

vasárnap

† Márta és Imre szülőkért

† Géza édesapa, nagyapáért

† Katalin édesanyáért

Benyus Luca, Molnár Lilla Rozália, Rozgonyi Zétény, Keszegh Zsombor keresztelője

hálából

• A héten az őszi kántorböjti napok lesznek szerdán, pénteken és szombaton, aki teheti, ajánlja fel a családok egységéért és közösségünk lelki megújulásáért. A kántorböjt azt jelenti, hogy szerdán és pénteken szigorú böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélétől tartózkodni kell, szombaton enyhített böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélét egyszer lehet fogyasztani. Fontos eleme még az őszinte szentgyónás (ha szükséges), lehetőség szerint vegyünk részt szentmisén, többet imádkozzunk és gyakoroljuk az irgalmasság cselekedeteit!

Szombaton (szeptember 22.), vagyis a kántorböjt zárónapján, újra "éjszakai" szentgyónás és szentségimádás lesz templomunkban. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatok. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

• A felnőttek felkészítő tanfolyama (katekumenátus), szeptember 20-án indul. Találkozás 18.30-kor, a szentmise után, a templomunk előtt.

• Már előre jelzem, hogy felnőtt katekézisünket is folytatjuk, mégpedig szeptember 26-án, szerdán, 19.00 órától a közösségi házunkban. Az időpontokkal kapcsolatos plakát a hirdetőtáblán olvasható.

• Ugyancsak felhívom a hittanosok, valamint szüleik és nagyszüleik figyelmét, hogy a gyerekek tanév eleji gyóntatása szeptember 29-én 9.00 órakor lesz itt a templomban.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!