SZENTMISÉK RENDJE szeptember 9 - 16.

2018. szeptember 12. (szerda) 8:31

Évközi 23.

vasárnap

† Anna és András szülőkért, valamint † családtagokért

† családtagokért – VENI SANCTE

† férj, édesapáért

Logiudice Matteo, Rigó Kristóf és Kornél, Szabó Kristóf Benedek, Sz. Lóránt Barnabás, Sz. Emília Borbála és Sz. Júlia Blanka keresztelője

†Anna testvérért és családjáért

† Katalin és Teréz nagynénikért

Szűz Mária szent neve – E

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító – E

a Győri Székesegyház felszentelése – Ü

† János férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

A szent kereszt felmagasztalása – Ü

Hanke Károly temetése (új)

Németh István – Pribéli Annabella házasság

SZENTÓRA és

SZENTMISE a SZENT KERESZT KÁPOLNÁBAN

A Fájdalmas Szűzanya – E

† Róbert férj, édesapáért, valamint † szüleiért és hozzátartozóiért

Évközi 24.

vasárnap

† Mária és Imre szülőkért, valamint † Erzsébet testvérért

† Aranka feleség, édesanya, nagymamáért

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Háromtölgy-kápolna búcsúja

† Tibor férj, édesapáért, † Anna és Ferenc szülőkért, valamint † gyermekeikért

Hétfőn (június 4.) folytatódik a "PLÉBÁNIATÖRTÉNET" c. előadássorozat a negyedik előadással, melyet Dr. Perger Gyula néprajzkutató tart templomunkban 18.00 órakor "Harang és orgonatörténet" címmel. Mindkét eszköz nagyon fontos feladatot lát el. Ezt leginkább a Szent Háromnapban érzékeljük, amikor a harangok (és az orgona hangja) is "Rómába mennek". Jöjjünk el és kíváncsisággal hallgassuk meg előadónkat! Mindenkit szeretettel várunk!

Pénteken (szeptember 14.) a Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén az olasz kápolnában szentségimádási napot tartunk 9.00 órától, majd 17.00-tól szentóra lesz és este 18.00 órakor csak ott lesz szentmise. Mindenkit szeretettel várunk! Részletesebb program a faliújságon található.

• Az előttünk álló hétvégén vendégeink lesznek a Győri Papnevelő Intézet első- és másodéves kispapjai, mintegy 16 fő. Ők szólnak majd hozzánk a szentmisék keretében és elmondják hivatásuk történetét. Fogadjuk őket szeretettel és kísérje őket imádságunk!

Vasárnap (szeptember 16.) délután tartjuk a Háromtölgy-kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise, melynek celebránsa és szónoka Juhos Imre, a Győri Papnevelő Intézet spirituálisa, és elkísérik őt az első- és másodéves kispapok. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre. Eső esetén a szentmise elmarad!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• A Kálnoki Szűzanya búcsúja szeptember 15-16-án lesz. Bővebb információ a faliújságon olvasható.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!