SZENTMISÉK RENDJE szeptember 2 - 9.

2018. szeptember 3. (hétfő) 8:54

Évközi 22.

vasárnap

† József édesapa, nagyapáért

† Rozália és Károly szülőkért, valamint † családtagjaikért

SZENTÓRA

hálából

Nagy Szt. Gergely pápa és egyháztanító – E

Hauptmann Sándorné Elvira temetése (régi)

Török Mihályné Gizella temetése (új)

† Karolina és József szülőkért – ROZÁLIA KÁPOLNÁBAN

Kalkuttai Szt. Teréz szűz – e

Szokoli Gyula temetése (régi)

Streit Krisztián temetése (régi)

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

Hochleitner Györgyné Etelka temetése (régi)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Márk, István és Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk – Ü

GYÓNTATÁS

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Szűz Mária születése (Kisboldogasszony) – Ü

† Mária és Pál szülőkért

Évközi 23.

vasárnap

† Anna és András szülőkért, valamint † családtagokért

† családtagokért – VENI SANCTE

† férj, édesapáért

Logiudice Matteo, Rigó Kristóf és Kornél, Szabó Kristóf Benedek, Sz. Lóránt Barnabás, Sz. Emília Borbála és Sz. Júlia Blanka keresztelője

†Anna testvérért és családjáért

Vasárnap (szeptember 2.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, utána rózsafüzér titokcsere lesz.

Kedden (szeptember 4.) mivel Palermói Szent Rozália szűz emléknapja, ezért szentmisénket 18.00 órakor a Rozália kápolnában mutatjuk be (Lotz K. u 2.). Előtte rózsafüzért imádkozunk 17.30-tól. A templomban ezen az estén nem lesz szentmise.

Csütörtökön (szeptember 6.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor szentségimádási órát tart diakónus úr a még itthon lévő kispapunkkal papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való imádságot és minél többen vegyünk részt a szentórán és a szentmisén!

Szombaton (szeptember 8.) Boldogasszonyban (Frauenkirchen) 10.00 órakor ünnepi püspöki szentmise lesz három nemzet híveinek részvételével. Mindenkit szeretettel várnak!

Vasárnap (szeptember 9.) az iskolai év kezdetéhez kapcsolódva, a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. A Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt a 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat! Ettől kezdve újra lesz 9.00 órakor szentmise.

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!