SZENTMISÉK RENDJE augusztus 19 - 26.

2018. augusztus 19. (vasárnap) 7:32

Évközi 20.

vasárnap

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Károly férj, édesapa, testvérért

Nemes Mihály – Németh Margit 50. házassági évforduló

† Jankovits és Füle szülőkért

Szt. István király, Magyarország Fővédőszentje – FÜ

† Gizella és Károly szülők, nagyszülőkért

† Miklós férj édesapa, nagyapáért – KENYÉRMEGÁLDÁS

Szt. X. Piusz pápa – E

Boldogságos Szűz Mária királynő, templomunk fővédőszentje – Ü

SZENTSÉGIMÁDÁSI NAP!

† Matild és István szülőkért, valamint † László fiúkért

Virger Imréné Olga temetése (új)

† Imre és Sarolta szülőkért

Limai Szt. Róza szűz – e

† Katalin és János szülők, nagyszülőkért, valamint † Katalin lányukért

Szt. Bertalan apostol – Ü

† Csaba felnőtt gyermek, édesapáért

Szt. Lajos – e, v. Kalazanci Szt. József áldozópap – e

Papp Sándor – Hajszán Nikoletta házasság

az augusztus hónapban eltemetettekért: Angyal László, Horváth Győzőné Köpcsényi Ilona, Meszlényi Istvánné Lancz Magdolna, Gondár (Major) Judit, Dr. Kiss András, Zwickl István Károly, Molnár Ferencné Neuhercz Ilona, Virger Imréné Ifju Olga Katalin

Évközi 21.

vasárnap

hálából és Isten segítségéért

Zimmermann Artúr, Wieger eleonor, Kulcsár Zselyke, Drischel Fruzsina keresztelője

Gaszner István édesapáért és † családtagokért

Neuberger család elhunyt tagjaiért

Augusztus 20-án, azaz hétfőn, Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

Augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk patrónájának ünnepén, egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Ezen a napon Melo Lajos OP atya a római Santa Maria Maggiore-bazilika penitenciáriusa lesz a vendégünk, aki a nap folyamán több alkalommal is segít bennünket elmélyülni gondolataival. A nap programja olvasható a faliújságon, illetve honlapunkon.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!