SZENTMISÉK RENDJE augusztus 12 - 19.

2018. augusztus 12. (vasárnap) 10:10

Évközi 19.

vasárnap

† szülőkért és hozzátartozókért

† László édesapa, nagyapa, dédapáért

† Pál és Emília szülőkért

Boldog XI. Ince pápa – E

Gondár (Major) Judit temetése

Szt. Maximilián Kolbe áldozópap és vértanú – E

† István és Ágnes szülőkért, valamint † hozzátartozókért

Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony) – FÜ

Parancsolt ünnep!!!

† szülők, nagyszülőkért

Dr. Kiss András temetése (régi)

† Mária testvérért és szeretteiért

Szt. Ponciánusz pápa és Szt. Hippolitusz áldozópap, vértanúk – e

Zwikl István Károly temetése (régi)† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Molnár Ferencné Neuhercz Ilona temetése (régi)

† Ferenc és Teréz szülőkért, valamint † Lajos gyermekükért

Eudes Szt. János áldozópap – e

Fehér László – Pinke Eszter házasságkötése

† Ilona és Lajos nagyszülők, dédszülőkért

Évközi 20.

vasárnap

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Károly férj, édesapa, testvérért

Nemes Mihály – Németh Margit 50. házassági évforduló

† Jankovits és Füle szülőkért

• Vasárnap (augusztus 12.) az esti szentmise végéig fogadjuk a templom bejáratával szemben lévő oltárnál az iskolakezdési felajánlásokat. Olyan jó állapotban lévő iskolatáskát, tornazsákot, tornacipőt várunk, amelyre gyermeküknek már nincs szüksége, de másnak még alkalmas lehet a tanévre. Az adományok kiválasztásánál gondoljanak arra, hogy saját gyermekükön, unokájukon szívesen látnák-e. Akinek már nagyobbacska a gyermeke, vagy éppen még nem jár iskolába, hozhat új színes ceruzát, grafitceruzát, tollat, radírt, filctollkészletet stb. is.

Azok a szülők pedig, akik úgy érzik, hogy gyermeküknek, gyermekeiknek szükségük lenne iskolatáskára, tornazsákra, tornacipőre, színes- és grafitceruzára, jöjjenek el augusztus 17-én, pénteken 17 és 19, augusztus 18-án, szombaton 10 és 12 óra között a Templom utcai közösségi házba, ahol Egyházközségünk Karitászcsoportjának munkatársai várják őket.

Augusztus 15-én, azaz szerdán, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepén, reggel 8-kor is lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise után – a hagyományokhoz hűen – körmenetben elmegyünk az Akócsmalmi Mária-szoborhoz. Ezen a napon Végerbauer Richárd atya celebrálja a szentmisét, aki jelenleg Rómában végzi tanulmányait. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről, hogy méltón ünnepeljük meg a Szűzanya mennybevétele főünnepét!

• Már előre jelzem, hogy augusztus 20-án, azaz hétfőn, Szent István királyunk főünnepén, reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.

• Szintén előre jelzem, hogy augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk patrónájának ünnepén, egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Ezen a napon Melo Lajos OP atya a római Santa Maria Maggiore-bazilika penitenciáriusa lesz a vendégünk, aki a nap folyamán több alkalommal is segít bennünket elmélyülni gondolataival. A nap programja olvasható a faliújságon, illetve honlapunkon.

Augusztus 13-17. között hivatali szünet lesz a plébánián.

Betegellátást a mosoni plébánián kérjenek!

Megértésüket köszönjük!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!