SZENTMISÉK RENDJE augusztus 5 - 12.

2018. augusztus 4. (szombat) 12:00

Évközi 18.

vasárnap

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

† édesanya, nagymamáért

Rédai Szófia és Németh Csenge keresztelése

SZENTÓRA

† Péter és Emerencia szülőkért és † családtagjaiért

Urunk színeváltozása – Ü

Szt. II Szixtusz pápa és társai vértanúk, vagy Szt. Kajetán áldozópap – e

hálából Istennek, valamint élő családtagokért

Szt. Domonkos áldozópap – E

† Mariann és Ferenc hozzátartozókért

A keresztről nevezett Szt. Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje – Ü

† nagyszülőkért és rokonokért

Szt. Lőrinc diakónus és vértanú – Ü

† Lajos és Ilona szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Szt. Klára szűz – E

1 éves a NapraForgók – szentmise

Horváth Dávid- Németh Éva házasságkötése

† édesapa, nagyapáért

Évközi 19.

vasárnap

† szülőkért és hozzátartozókért

† László édesapa, nagyapa, dédapáért

† Pál és Emília szülőkért

Vasárnap (augusztus 5.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15.00 órától templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Augusztus 11-én immár 15. alkalommal szervezik meg a Hegyeshalmi Lelkinapot, melyen részt vesz Kerényi Lajos piarista atya is, aki 15.00 órakor a szentmisét celebrálja.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Az ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

2018. szeptember 1-jén, szombaton 10 órai kezdettel Veres András győri megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a Győri Egyházmegye területén élő házaspárokat, akik római katolikus templomban történt házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5., 10., 15., 20. ...) Jelentkezni augusztus 6-ig lehet a lakóhely szerint illetékes plébánián. A szentmisét követően a főpásztor vendégül látja a jubiláló házaspárokat a Püspökvárban.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!