SZENTMISÉK RENDJE július 29 - augusztus 5.

2018. július 29. (vasárnap) 8:54

Évközi 17.

vasárnap

† Antal és Anna szülőkért, valamint † Ottó és Antal testvérekért

† Pál édesapa, nagyapáért és † nagyszülőkért

Töröcsik Boglárka Sára és Juhász Dénes keresztelése

élő édesanya, nagymamáért

Aranyszavú (Krizológ) Szt. Péter – e

Loyolai Szt. Ignác – E

† Katalin és János szülők, nagyszülőkért és † Katalin lányukért

Liguori Szt. Alfonz Mária püspök és egyháztanító – E

Angyal László temetése (régi)

† Erzsébet és Ernő szülők, nagyszülőkért

Vercelli Szt. Özséb püspök v. Eymard Szt. Péter Julián áldozópap – e

SZENTÓRA

Papi és szerzetesi hivatásokért

Horváth Győzőné Ilona temetése (régi)

Meszlényi Istvánné Magdolna temetése (régi)

GYÓNTATÁS

† Anna és János szülőkért és † Jenő testvérért

Vianney Szt. János Mária áldozópap – E

Pesti Balázs – Gondár Gabriella házasságkötése és Annabella keresztelése

Keresztesi András – Szabó Ildikó házasság

† Mária és László szülőkért és † Imre gyermekért

Évközi 18.

vasárnap

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

† édesanya, nagymamáért

Rédai Szófia és Németh Csenge keresztelése

SZENTÓRA

† Péter és Emerencia szülőkért és † családtagjaiért

• A héten érkezik Both Zoltán diakónus úr plébániánkra, aki jövő nyárig tölti nálunk szolgálatát. Vasárnap (augusztus 5.) mutatkozik majd be a szentmisék keretében. Kísérje már érkezését és egész éves szolgálatát is imánk!

Csütörtökön (augusztus 2.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor szentségimádási órát tartunk papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való imádságot és minél többen vegyünk részt a szentórán és a szentmisén!

Pénteken (augusztus 3.) elsőpéntek lesz. A szentmise előtt már 17.00-tól gyónási lehetőséget biztosítok a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget és kérem, hogy időben érkezzünk!

Vasárnap (augusztus 5.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15.00 órától templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Az ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

• 2018. szeptember 1-jén, szombaton 10 órai kezdettel Veres András győri megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a Győri Egyházmegye területén élő házaspárokat, akik római katolikus templomban történt házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5., 10., 15., 20. ...) Jelentkezni augusztus 6-ig lehet a lakóhely szerint illetékes plébánián. A szentmisét követően a főpásztor vendégül látja a jubiláló házaspárokat a Püspökvárban.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!