SZENTMISÉK RENDJE július 22 - 29.

2018. július 21. (szombat) 15:58

Évközi 16.

vasárnap

† Géza és Anna szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Piroska és Mária testvérekért

† Kristófért

Szt. Brigitta szerzetesnő, Európa társvédőszentje – Ü

Árpád-házi Szt. Kinga szűz – E

† József testvérért

Szt. Jakab apostol – Ü

Lakatos László temetése (régi)

a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

Szt. Joachim és Anna, a Boldogságos Szűz Mária szülei – E

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † hozzátartozókért – szentmise a Szt. Anna kápolnában.

Szt. Charbell Makhlouf áldozópap – e

Staár Lászlóné Katalin temetése (régi)

† keresztszülőkért

Arnhoffer Balázs – Blümmel Ramóna házasságkötése

a július hónapban eltemetettekért: Berki Józsefné Tar Mária, Horváth Dezső, Wicher Jánosné Szücs Rozália, Sárkány Jánosné Lovász Ilona, Gede Lajosné Mátyus Jolán, Hummel János, Borbély Mihályné Kardos Magdolna, Szalai Gézáné Vörös Anna, Lakatos László, Staár Lászlóné Kiss Katalin

Évközi 17.

vasárnap

† Antal és Anna szülőkért, valamint † Ottó és Antal testvérekért

† Pál édesapa, nagyapáért és † nagyszülőkért

Töröcsik Boglárka Sára és Juhász Dénes keresztelése

élő édesanya, nagymamáért

• Templomunkban vasárnap (július 22.) este 18.00 órakor mutat be utoljára vasárnapi szentmisét Holpár Balázs atya, illetve az előttünk álló hét hétköznapjainak estéjén celebrálja még a szentmiséket. Aki szeretne elköszönni, elbúcsúzni tőle, ezeken a napokon megteheti.

Csütörtökön (július 26.) Szent Joachim és Anna emléknapján a szentmise 18.00 órakor a lúcsonyi Szt. Anna kápolnában (egyetem mellet) lesz.

Tegyél el eggyel több befőttet! – címmel felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Az ősszel tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember folyamán várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

• 2018. szeptember 1-jén, szombaton 10 órai kezdettel Veres András győri megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a Győri Egyházmegye területén élő házaspárokat, akik római katolikus templomban történt házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5., 10., 15., 20. ...) Jelentkezni augusztus 6-ig lehet a lakóhely szerint illetékes plébánián. A szentmisét követően a főpásztor vendégül látja a jubiláló házaspárokat a Püspökvárban.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!