SZENTMISÉK RENDJE június 17 - 24.

2018. június 17. (vasárnap) 8:11

Évközi 11.

vasárnap

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért, valamint † nagyszülőkért

† Szabó István és Horony Rozália szülőkért

Karáth Dániel keresztelője

Darázs Emília és Mike Lóránt keresztelője

† László és Vilma szülőkért, valamint † László és Mária felnőtt gyermekekért

Szt. Romuald apát – e

† Erzsébet feleség, édesanya, nagymamáét, valamint Laczay és Baintner család † tagjaiért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért és † Hartmut édesapáért

Gonzága Szt. Alajos szerzetes – E

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

Nolai Szt. Paulinus v. Fisher Szt. János püspök és Morus Szt. Tamás vértanúk – e

† Sándor édesapáért, † Gábor fiáért, valamint † szülőkért

† Rozália és Attila szülők, nagyszülőkért – Dr. Kökény László atya gyémántmiséje

Keresztelő Szent János születése – FÜ

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért és † László fiukért

Horony és Szabó család † tagjaiért

városunk elöljáróiért és a fegyveres testületek, valamint a katasztrófavédelem tagjaiért – Holpár István Balázs atya újmiséje

Hétfőn (június 18.) reggel 6.00 órakor lesz a szentmise templomunkban, mert a zarándokokkal ezt követően elindulunk Szent Gotthárd püspök sírjához. Ezen a napon tehát nem lesz más szentmise!

Szombaton (június 23.) Dr. Kökény László nyugalmazott esperes-plébános atya mutatja be gyémántmiséjét templomunkban 18.00 órakor, melyre mindenkit nagy szeretettel hív és vár. Tiszteljük meg László atyát, aki nagy segítség számunkra, hogy együtt imádkozunk vele ezen az estén!

Vasárnap (június 24.), a Szent László-napok csúcspontjaként, Holpár István Balázs újmisés atya mutat be szentmisét templomunkban 16.00 órakor, melynek végén újmisés áldásban részesíti a szentmisén résztvevőket. Nagy ünnep lesz ez számunkra, hisz Balázs atya ezt az esztendőt diakónusként nálunk töltötte, ugyanakkor e szentmise kerestében emlékezünk meg Szent László királyunkról is.

• Ugyancsak vasárnap (június 24.) szinte egész napos forgatag lesz itt a templom körül, melyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk. 7.30-kor veszi kezdetét a főzőverseny, melyre 19-ig még lehet jelentkezni, majd 8.45-től színpadi és egyéb programok lesznek. A 16.00 órakor kezdődő szentmise után pedig ünnepi műsor és koszorúzás lesz a Szent László szobornál, majd ezt követően "nem csak a 20 éveseké a világ" címmel zenés táncos műsor lesz a színpadon. A programokról bővebben a faliújságról, illetve plébániánk facebook oldalán érdeklődhetünk.

• A tavalyi évhez hasonlóan az idei nyáron is megszervezzük a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2018. július 2 és 6 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Jelentkezni június 22-ig lehet.

Június 26-27-én Szent Lászlóra emlékeznek Győrben a Káptalandombon. A Székesegyházban imádságos virrasztás lesz 26-án, majd 27-én lesz az ünnepélyes szentmise körmenettel 18.00 órai kezdettel. Mindenkit nagy szeretettel vár Dr. Veres András püspök úr. Az ünneppel kapcsolatos plakát a hirdetőtáblán olvasható.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!