SZENTMISÉK RENDJE június 10 - 17.

2018. június 12. (kedd) 17:41

Évközi 10.

vasárnap

† Barnabás felnőtt gyermekért

† Trudi édesanya, nagymama, dédanyáért – TE DEUM

† Ferenc édesapáért és † Katalin édesanyáért

BÉRMÁLÁS

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József és Antal testvérekért

Szt. Barnabás apostol – E

† hozzátartozókért

Páduai Szt. Antal áldozópap és egyháztanító – E

Kovacsics Istvánné Mária temetése (régi)

† Kollmann Gyula és felesége Máriáért, valamint † György fiukért, László és Vendel vejükért

† Erzsébet és István szülőkért, † Anna lányukért, † András vejükért és † Csaba unokájukért.

Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő – E

† Ferenc és Erzsébet nagyszülőkért és gyermekeikért

Dr. Kuller Attila – Németh Klaudia házasság

† Éva és László szülők, nagyszülőkért

Évközi 11.

vasárnap

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért, valamint † nagyszülőkért

† Szabó István és Horony Rozália szülőkért

Karáth Dániel keresztelője

Darázs Emília és Mike Lóránt keresztelője

† László és Vilma szülőkért, valamint † László és Mária felnőtt gyermekekért

• Június a papszentelések hónapja Magyarországon. Egyházmegyénkben 2018. június 16-án, szombaton, főpásztorunk, Dr. Veres András püspök úr a győri Székesegyház-bazilikában délelőtt 10 órakor áldozópappá szenteli Holpár István Balázs diakónust, valamint szerpappá (diakónussá) szenteli Both Zoltán, Méry László és Varga Gábor akolitusokat. Imádkozzunk értük, hogy ajándékozza meg őket az Úr a papi élet örömével, ugyanakkor imádkozzunk új papi hivatásokért is, hogy ne maradjon nyáj pásztor nélkül!

Balázs atya az első szentmiséjét Sopronban mutatja be június 17-én, majd pedig június 24-én 16.00 órakor templomunkban celebrálja újmiséjét, mely egyben a Szent László napjának ünnepi szentmiséje is lesz.

• Örömmel jelzem, hogy június 23-án (szombaton) Dr. Kökény László nyugalmazott esperes-plébános atya mutatja be gyémántmiséjét templomunkban 18.00 órakor, melyre mindenkit nagy szeretettel hív és vár. Tiszteljük meg László atyát, aki nagy segítség számunkra, hogy együtt imádkozunk vele ezen az estén!

• Jubileumi évünk programjai folytatódnak. Mivel nagyon sok program lesz június 23-án a városban, ezért a családi focibajnokságot elhalasztjuk egy későbbi időpontra, de egész napos rendezvénysorozat lesz 24-én itt a téren, melyre kicsiket és nagyokat, fiatalokat és időseket is szeretettel várunk! Ugyancsak figyelmükbe ajánlom a Szent László zarándoklatunkat, mely június 23-án lesz Győrbe. Minden programunk bővebb információja a hirdetőtáblán olvasható, illetve plébániánk facebook oldalán.

• A tavalyi évhez hasonlóan az idei nyáron is megszervezzük a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2018. július 2 és 6 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Jelentkezni június 22-ig lehet.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!

Bodó Zoltán, plébános