SZENTMISÉK RENDJE június 3 - 10.

2018. június 2. (szombat) 12:00

Krisztus Szent Teste és Vére - ÚRNAPJA – FÜ

† Veronika és Margit testvérekért

† Pál és Anna szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † Mária gyermekükért

† szülők, nagyszülőkért

† Bátonyi Ernőné és † Mühlhauser Lajosért – ÚRNAPI KÖRMENET

Streit József Pál temetése (régi)

Fülöp Ferencné Gabriella temetése (régi)

Szt. Bonifác püspök és vértanú – E

† testvérekért

Szt. Norbert püspök – e

Böröck Imréné Anna temetése (régi)

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Pál és Alajos testvérekért

papi és szerzetesi hivatásokért

JÉZUS SZENT SZÍVE – FÜ

SZENTÓRA – Jézus Szíve Családja végzi

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve – E

bérmálkozók gyóntatása

Skultéti László – Kovács Szandra házasság

Kovács és Tauber család † tagjaiért

† Barnabás felnőtt gyermekért

† Trudi édesanya, nagymama, dédanyáért – TE DEUM

† Ferenc édesapáért és † Katalin édesanyáért

BÉRMÁLÁS

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † József és Antal testvérekért

Vasárnap (június 3.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja van. Az úrnapi körmenetet a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül. Kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni!

Hétfőn (június 4.) folytatódik a "PLÉBÁNIATÖRTÉNET" c. előadássorozat a harmadik előadással, melyet Dr. Kristóf Lilla Alida antropológus tart templomunkban 18.00 órakor A plébánia ereklyéi címmel. Ismert, hogy két szent csontereklyéit őrizzük templomunkban. Ezek restaurálásáról, illetve a témához kapcsolódóan hallhatunk előadást. Nagyon ajánlom mindenkinek a részvételt!

Szerdán (június 6.) utolsó felnőtt katekézisünket tartjuk a közösségi házunkban 19.00 órai kezdettel. Mindenkit nagy szeretettel várunk. A nyári szünet után szeptemberben folytatjuk.

Pénteken (június 8.) Jézus Szentséges Szíve főünnepe. A Jézus Szíve Családja 17.00 órakor szentségimádási órát tart templomunkban, majd az ünnepi szentmisénk végén hétáldásos körmenetet tartunk a templom falain belül. Csütörtökön így nem lesz szentségimádás.

• Ugyancsak pénteken (június 8.) a bérmálkozók szüleinek és hozzátartozóinak gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától.

Szombaton (június 9.) gyóntatom a bérmálkozókat 9.00 órától, majd azt követően megtartjuk a próbát is. Imádkozzunk a bérmálkozásra készülőkért, hogy a héten sikeres vizsgát tudjanak tenni és ezáltal is bizonyítsák, hogy felkészültek a nagykorú keresztény életre.

•Vasárnap (június 10.) lesz utoljára 9.00 órakor diákmise, melynek keretében hálát adunk Istennek az elmúlt tanévért a Te Deum eléneklésével. A nyári szünet után szeptember 9-én kezdjük újra a diákmiséket.

• Jubileumi évünk programjai folytatódnak. Már lehet jelentkezni a családi focibajnokságra, mely június 23-án lesz, valamint a Szent László-napi főzőversenyre, mely június 24-én lesz, Szent László zarándoklatunkra, mely június 23-án lesz Győrbe. Meghirdettük fotópályázatunkat is. Mindezekkel kapcsolatosan bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható, illetve plébániánk facebook oldalán.

• A tavalyi évhez hasonlóan az idei nyáron is megszervezzük a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2018. július 2 és 6 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Jelentkezni június 22-ig lehet.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!