SZENTMISÉK RENDJE május 27 - június 3.

2018. május 26. (szombat) 12:00

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA – FÜ

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Jenő férj, édesapáért, valamint † Paula és Frigyes nagyszülőkért – ELSŐÁLDOZÁS

† Lehmann és Szabó szülők, nagyszülőkért

Ozsváth Álmos Gellért, Menyhért Soma keresztelője

† Anna édesanya, nagymama, dédanyáért

† Dohány János férj, édesapa, nagyapáért

Szt. István király ereklyéinek átvitele – e

májusi litánia

† Gizella édesanyáért, † Rozália, József és György testvérekért, valamint † nagyszülőkért

májusi litánia – ÜNNEPÉLYES

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Szt. Jusztínusz vértanú – E

GYÓNTATÁS

† jótevőkért

Szt. Marcellínusz és Szt. Péter vértanúk – e

Kiss Richárd – Márkus Dóra házasságkötése

SZENTÓRA

† Terézia és György szülőkért

Krisztus Szent Teste és Vére - ÚRNAPJA – FÜ

† Veronika és Margit testvérekért

† Pál és Anna szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † Mária gyermekükért

† szülők, nagyszülőkért

† Bátonyi Ernőné és † Mühlhauser Lajosért – ÚRNAPI KÖRMENET

• Vasárnap (május 27.) a plébániai közösségünk által is rendszeresen támogatott HOSPICE – Segítő Kéz Alapítvány jótékonysági estje lesz a Flesch Károly Kulturális Központban 18.00 órai kezdettel. Az est folyamán bemutatják az alapítványt és a Hospice Házat is. Fellép a Vissz-Hang Vegyeskar. Az est vendége Esztergályos Cecília Kossuth-díjas színművész "Mert én fordítva vagyok bekötve" című egyszemélyes színházával. Kikapcsolódást, feltöltődést és egy kötetlen pezsgős beszélgetést kínálnak a szervezők! Az est teljes bevétele a Hospice – Segítő Kéz Alapítványt támogatja! Minden érdeklődőt szeretettel várnak! Jegyek még kaphatók a Fleschben.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn 7.15-kor, kedden és szerdán 17.40-kor, csütörtökön (május 31.) pedig nagyobb ünnepélyességgel 17.30-kor imádkozzuk el a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Pénteken (június 1.), elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától egészen a szentmise kezdetéig templomunkban. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Szombaton (június 2.) szeretettel csatlakozunk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus "Szentségimádási lánc a világ körül" elnevezésű kezdeményezéséhez és 17.00 órától a szentmise kezdetéig szentségimádási órát tartunk templomunkban. Ezt megelőzően lehet elvégezni a rózsafüzér titokcserét a sekrestyében, mert vasárnap nem lesz szentóra.

Vasárnap (június 3.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja lesz. Az úrnapi körmenetet vasárnap a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül. Kérem, hogy aki tud virágszirmot hozni a körmenetre, a szombati nap folyamán, esetleg a vasárnapi szentmisék előtt és után tegye meg, és helyezze a Szt. Gotthárd kápolna elé. Ugyancsak kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni! Egyúttal felkérem az oltárdíszítőket a négy körmeneti oltár elkészítéséhez a PTT tagjait pedig az aktív részvételre.

• Jubileumi évünk programjai folytatódnak. Már lehet jelentkezni a családi focibajnokságra, mely június 23-án lesz, valamint a Szent László-napi főzőversenyre, mely június 24-én lesz, Szent László zarándoklatunkra, mely június 23-án lesz Győrbe. Meghirdettük fotópályázatunkat is. Mindezekkel kapcsolatosan bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható, illetve plébániánk facebook oldalán.

• A tavalyi évhez hasonlóan az idei nyáron is megszervezzük a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2018. július 2 és 6 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Részletesebb tudnivaló a hirdetőtáblán kifüggesztett plakáton olvasható. Jelentkezni június 22-ig lehet.

A mi Urunk, Jézus Krisztus, kegyelme, az Atyaisten szeretete és a Szentlélek egyesítő ereje legyen mindnyájunkkal az előttünk álló héten!