SZENTMISÉK RENDJE május 20 - 27.

2018. május 20. (vasárnap) 8:34

PÜNKÖSDVASÁRNAP– FÜ

† Jusztina és István szülők, nagyszülőkért

† Károly és Piroska szülőkért

† Károly férjért – latin nyelven

Nádler Csenge Renáta keresztelője

† József férj, édesapáért

Magallán Szt. Kristóf áldozópap és társai vértanúk – e

Szt. Rita szerzetesnő – e

hálából élő családtagokért

Boldog Apor Vilmos püspök, vértanú – E

Vecsei Alajos temetése (régi)

† nagyszülőkért

Szűz Mária Keresztények segítsége – E

† Ilona és Ferenc szülőkért, valamint † Ferenc testvérért

Szt. VII. Gergely pápa – e

† Mária és Károly szülőkért

Néri Szt. Fülöp – E

Molnár Tamás – Lukácsi Laura házasság

Szabó Dávid – Balassa Zsófia házasság

a május hónapban eltemetettekért: Laczó Kálmán, Sándor Lászlóné Gondár Erzsébet, Ondréné Geiszbield Mária, Bokori János, Kaiser Éva Mária, Vecsei Alajos, Kővári Zsolt László (Mosonszolnok), Pammer Istvánné Irén (Rajka)

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA – FÜ

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

† Jenő férj, édesapáért, valamint † Paula és Frigyes nagyszülőkért – ELSŐÁLDOZÁS

† Lehmann és Szabó szülők, nagyszülőkért

Ozsváth Álmos Gellért, Menyhért Soma keresztelője

† Anna édesanya, nagymama, dédanyáért

• Hétfőn nem lesz ünnepi miserend. Csak reggel 7.30-kor lesz szentmise.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn 7.15-kor, a többi hétköznapon pedig 17.40-kor imádkozzuk el a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Szerdán (május 23.) Boldog Apor Vilmos püspökünkre emlékezünk Győrben. A szentmise 11.00 órakor kezdődik a Nagyboldogasszony Székesegyházban. Kérjük vértanú püspökünk közbenjárását és imádkozzunk szenttéavatásáért.

• Ugyancsak szerdán 19.00 órakor folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk!

Szombaton nagyon szép családi napot szerveztünk. Hálás köszönetemet fejezem ki Fehér Lászlóné Mártinak a szervezésért, a Hildegard Óvoda minden résztvevő munkatársának, és mindenki másnak, aki idejét áldozta erre a napra. Isten fizessen vissza mindenkinek mindent százszorosan!

Az Ujhelyi és Fekete iskolák harmadikosainak elsőáldozása május 27-én 9.00 órakor lesz templomunkban. Május 26-án (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd próba lesz. Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 25.) is gyónási lehetőség 17 órától.

Hildesheimi (Németország) zarándoklatunkra (2018. június 18-22. között) még ezen a héten lehet jelentkezni. A zarándoklat költsége 145.000 Ft/fő. Kérem a már jelentkezetteket is, hogy szíveskedjenek a fennmaradó összeget is befizetni a plébánián!

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 22-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

Bővebb információért látogasson el a http://ajosagosszekot.hu/ honlapra

A Szentlélek Úristen kegyelme töltsön el minket, hogy az apostolokhoz hasonlóan Krisztus tanúi legyünk a világban!