SZENTMISÉK RENDJE május 6 - 13.

2018. május 5. (szombat) 12:00

Húsvét 6. vasárnapja

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

† Johann Karall férj, keresztapáért – anyák napi műsor

Hécz és Ott család † tagjaiért

Varga Liliána, Paizs Lilly és Horváth Kristóf keresztelője

SZENTÓRA – benne a májusi litániával

† Erazma nővérért

Boldog Gizella – e

hálából

élő családtagokért

felnőtt katekézis

† Kálmán és Rozália szülőkért

Boldog Salkaházi Sára szűz és vértanú – e

Gondár Erzsébet temetése (régi)

Ondréné Geiszbield Mária temetése (régi)

† Zsófia édesanyáért, † lányáért és † Frida nagymamáért

Szt. Néreusz és Szt. Achilleusz vértanúk, v. Szt. Pongrác vértanú – e

elsőáldozó gyerekek gyóntatása

† családtagokért

Donner Gergő – Gintli Gabriella házasságkötése

URUNK MENNYBEMENETELE – FÜ

† Ferenc férjért

† szülőkért – ELSŐÁLDOZÁS (Bolyai iskola)

hálából 60. házassági évforduló alkalmából

Régi Melánia Ella, Takács Bori Dorka keresztelője

† Sörös és Lemke szülőkért, testvérekért

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek perselyadományát, amellyel a papképzést és hivatásgondozást támogatták. Templomunkban 284 930 forintot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 26 540 forintot gyűjtöttünk össze erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak és különösen is köszönöm a papi hivatásokért végzett imádságokat!

Vasárnap (május 6.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban egyházközségünkért, családjainkért, közösségünk és családjaink megújulásáért könyörögve. Minél többen imádkozzunk, hisz mindannyian e közösség tagjai vagyunk. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn 7.15-kor, a többi hétköznapon pedig 17.40-kor imádkozzuk el a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

A Bolyai iskola harmadikosainak elsőáldozása május 13-án 9.00 órakor lesz templomunkban. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 9. (szerda) 16.15-kor;

május 11. (péntek) 16.15-kor;

május 12. (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd próba, ha szükséges.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 11.) is gyónási lehetőség 17 órától.

• Jubileumi évünk alkalmából autóbuszos gasztro-kulturális zarándoklatot szervezünk Hildesheimbe (Németország) – Szent Gotthárd püspök sírjához – 2018. június 18-22. között. A zarándoklat költsége 145.000 Ft/fő. Bővebb tájékoztató a plébánián kérhető hivatali időben, illetve ugyancsak a plébánián lehet jelentkezni 50.000 Ft előleg befizetésével. Kérem, mihamarabb jelentkezzenek, akik szeretnének utazni, mert csak egy autóbuszt indítunk 47 fővel.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

"A Magyar Katolikus Egyház az idei évben is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során. Az idei évben is lehetőség van arra, hogy a NAV készítse el az adózók bevallását, ezért szeretnénk felhívni figyelmét, hogy abban az esetben is külön rendelkezhet személyi jövedelemadója 1 %-ának felajánlásáról, ha ezt a lehetőséget választotta. Idén kiemelten fontos, hogy rendelkezzen adója egyházi 1%-áról. 2018-tól a benyújtott nyilatkozata újabb nyilatkozat beadásáig vagy ennek visszavonásáig érvényes marad.

Bővebb információért látogasson el a http://ajosagosszekot.hu/ honlapra

Kérjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Segítségét hálásan köszönjük!"

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!