SZENTMISÉK RENDJE április 22 - 29.

2018. április 21. (szombat) 14:40

Húsvét 4. vasárnapja

(könyörgő nap papi hivatásokért)

† József édesapa, nagyapáért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

† Lehmann Tamás gyermekért

Szabó Borbála keresztelője

élő Árpád lelkipásztorért

Szt. Adalbert püspök és vértanú – E

Nagy Imréné Margit temetése (régi)

Szt. György vértanú v. Sigmaringeni Szt Fidél áldozópap és vértanú – e

† Mária és János keresztszülőkért

Szt. Márk evangélista – Ü

élő gyermekért és családjáért

felnőtt katekézis

† Takács Mária imatársért

Balogh Józsefné Éva temetése (régi)

† Valéria és Károly szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozóikért

Chanel Szt. Péter áldozópap és vértanú v. Montforti Grignon Szt. Lajos Mária áldozópap – e

Vida Tamás – Vörös Alexandra házasság

az április hónapban eltemetettekért: Wieger Józsefné Sikotánc Rozália, Krázi István, Bodó István, Péczi Imre, Poroszkai László, Németh István, Kibédi Sándorné Stárits Erzsébet, Kocsis József, Baracskai Zoltánné Czigány Erzsébet, Nagy Imréné Köpcsényi Zsuzsanna, Szitás Károlyné Szattler Ilona, Nagy Imréné Makkos Margit, Balogh Józsefné Hartl Éva

Húsvét 5. vasárnapja

(könyörgő nap a jó termésért; "búzaszentelő")

† Lajos édesapa, nagyapáért

† Tímea testvérért

† Ferenc édesapáért

† Teréz és István szülők, nagyszülőkért, valamint † Cecília és Csaba testvérért

Vasárnap (április 22.), a papi hivatások világnapja. Vegyük komolyan a papi hivatásokért való imádságot és támogassuk is azokat, akik szívükben meghívást éreznek a szent szolgálatra. A vasárnapi perselyadományunk összegét a papnevelés céljaira fordítjuk és vele a győri Szeminárium növendékeit támogatjuk, akik között közösségünkből is van már két fiatal és remélhetőleg jövőben is lesznek újabbak. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű adományait!

Szerdán (április 25.) technikai okok miatt a plébánia zárva tart és nem lesz ügyfélfogadás. Megértésüket köszönöm.

Szerdán folytatódik felnőtt katekézisünk a közösségi házban 19.00 órától. Mindenkit szeretettel várunk!

Május 5-én (szombat) gyalogos zarándoklatot szervezünk Lébényből Magyaróvárra – követve a Szent Jakab utat –, hogy a számunkra e kedves évben, amikor templomunk jubileumát ünnepeljük, mi magunk is átérezzük a megérkezést. Jó megérkezni önmagunkhoz, Istenhez, templomunkhoz. Ezt a zarándoklatot különösképpen is plébániai közösségünk megújulásáért, családjainkért, és közösségünkért, mely Isten nagyobb családja, ajánljuk fel. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián. Jelentkezni a zarándoklatra május 4. délig lehet.

• Jubileumi évünk alkalmából autóbuszos gasztro-kulturális zarándoklatot szervezünk Hildesheimbe (Németország) – Szent Gotthárd püspök sírjához – 2018. június 18-22. között. A zarándoklat költsége 145.000 Ft/fő. Bővebb tájékoztató a plébánián kérhető hivatali időben, illetve ugyancsak a plébánián lehet jelentkezni 50.000 Ft előleg befizetésével. Kérem, mihamarabb jelentkezzenek, akik szeretnének utazni, mert csak egy autóbuszt indítunk 47 fővel.

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!