SZENTMISÉK RENDJE április 15 - 22.

2018. április 14. (szombat) 15:36

Húsvét 3. vasárnapja

Janics család † tagjaiért

† Mária és Sándor szülőkért, valamint † József édesapáért

† Albert felnőtt gyermekért

Fódi Zalán keresztelője

Sukola Aliz keresztelője

† Imre és Borbála szülők, nagyszülőkért

Soubirous Szt. Mária Bernadett szűz – e

Kocsis József temetése (régi)

üldözött keresztényekért

† nagyszülőkért

Baracskai Zoltánné Erzsébet (régi)

† Gabriella édesanyáért

Nagy Imréné Zsuzsanna temetése (régi)

Szitás Károlyné Ilona temetése (régi)

† István édesapáért és † Lajos áldozópapért

Szt. Anzelm püspök és egyháztanító – e

† Labricz Antalért és élő hozzátartozókért

Húsvét 4. vasárnapja

(könyörgő nap papi hivatásokért)

† József édesapa, nagyapáért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

† Lehmann Tamás gyermekért

Szabó Borbála keresztelője

élő Árpád lelkipásztorért

Vasárnap (április 15.) a Rozália-kör találkozója lesz 16.00 órától a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várnak!

Hétfőn (április 16.), a jubileumi évünk programjai keretében, elkezdődik a "PLÉBÁNIATÖRTÉNET" c. előadássorozat az első előadással, melyet Székely Zoltán a Hansági Múzeum igazgatója tart templomunkban 18.00 órakor Középkori templomtörténet címmel. Ez a sorozat a mi templomunk történetével foglalkozik. Jó, ha megismerjük templomunk történetét, melynek falain belül naponta vagy vasárnapról vasárnapra imádkozunk, ünnepeljük a szent Eukarisztiát. Nagyon ajánlom mindenkinek a részvételt!

Vasárnap (április 22.), a papi hivatások világnapja. "Az aratni való sok, a munkás pedig kevés. Kérjétek az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába." Jézusunk ezen szavaira gondolva vegyük komolyan a papi hivatásokért való imádságot, püspök atyánk szándéka szerint, csatlakozva az Apor Vilmos imaszövetséghez és támogassuk azokat, akik szívükben meghívást éreznek a szent szolgálatra. A jövő vasárnapi perselyadományunk összegét a papnevelés céljaira fordítjuk és vele a győri Szeminárium növendékeit támogatjuk, akik között közösségünkből is van már két fiatal és remélhetőleg jövőben is lesznek újabbak. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű adományait!

Május 5-én (szombat) gyalogos zarándoklatot szervezünk Lébényből Magyaróvárra – követve a Szent Jakab utat –, hogy a számunkra e kedves évben, amikor templomunk jubileumát ünnepeljük, mi magunk is átérezzük a megérkezést. Jó megérkezni önmagunkhoz, Istenhez, templomunkhoz. Ezt a zarándoklatot különösképpen is plébániai közösségünk megújulásáért, családjainkért, és közösségünkért, mely Isten nagyobb családja, ajánljuk fel. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián. Jelentkezni a zarándoklatra május 4. délig lehet.

• Jubileumi évünk alkalmából autóbuszos gasztro-kulturális zarándoklatot szervezünk Hildesheimbe (Németország) – Szent Gotthárd püspök sírjához – 2018. június 18-22. között. A zarándoklat költsége 145.000 Ft/fő. Bővebb tájékoztató a plébánián kérhető hivatali időben, illetve ugyancsak a plébánián lehet jelentkezni 50.000 Ft előleg befizetésével. Kérem, mihamarabb jelentkezzenek, akik szeretnének utazni, mert csak egy autóbuszt indítunk 47 fővel.

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!