SZENTMISÉK RENDJE április 1 - 8.

2018. március 31. (szombat) 17:22

HÚSVÉT-VASÁRNAP

Krisztus feltámadása

† Sándor férj, édesapa, nagyapáért

† Nyitrai József és Makó Mária szülők, nagyszülőkért

Horváth Míra, Petrekovits Lénárd, Tőke Tamara Hanna keresztelője

† Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért, valamint † Piroska és Izabella testvérekért

Húsvéthétfő

† Anna és László szülőkért, valamint élő hozzátartozókért

† Szalay Géza férj, édesapáért és † Alajos fiáért

Kedd Húsvét nyolcadában

† keresztszülőkért

Szerda Húsvét nyolcadában

Wieger Józsefné Rozália temetése (régi)

Krázi István temetése (régi)

† Géza és Mária szülőkért, valamint † Géza fiukért és Etelka menyükért

Csütörtök Húsvét nyolcadában

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Péntek Húsvét nyolcadában

† házastársért

Szombat Húsvét nyolcadában

Risinger Richárd László – Mádl Renáta házasság

a március hónapban eltemetettekért: Rajki Dezsőné Udvardi Irén, Schiller Zoltán, Bergovics Jánosné Bodics Ilona, Hochleitner György, Kovács Imre, László Zsolt Béla, Angyal Imréné Kálmán Etel, Lakner Lajosné Schmauser Olga, Vörös György, Németh András István, Staár László, Ondré Géza, Laki Vince, Kézdi László, Márkus Józsefné Radics Matild

Húsvét 2. vasárnapja

Az Isteni Irgalmasság vasárnapja

† Róbert férj, édesapáért és † családtagokért

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

† Gyöngyi feleség, édesanyáért

Molnár Regina és Korcz Luca keresztelője

† Etelka és Vilmos szülők, nagyszülőkért

• Hálásan köszönöm mindazok segítségét, akik közreműködtek a húsvéti szertartások előkészítésében és ünneplésében. Különösen is megköszönöm a templomtakarítók és díszítők áldozatos munkáját! Örülök a ministránsok aktív részvételének és annak, hogy nagyon összeszedetten és szépen végezték feladatukat. Köszönöm a Krisztina kórus szolgálatát az "apostolokét" és mindazokét, akik segítettek liturgiánk végzésében, szebbé tételében. A Feltámadt Úr közelsége és öröme kísérje mindazok életét és lelki gyarapodását is, akik tiszta szívvel jelen voltak szertartásainkon és mélyebben átélték a liturgikus cselekményeket.

Húsvéthétfőn csak reggel 8-kor és este 6 órakor lesz szentmise templomunkban.

• Csütörtökön (április 5.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való buzgó könyörgést!

• Április 9-én (hétfő) lesz idén Gyümölcsoltó Boldogasszony főünnepe, amely napon délelőtt a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és a hívek egy csoportja arra vállalkozott, hogy a délelőtt folyamán 1000 Üdvözlégyet elimádkoznak egyházközségünkért és a jubileumi évünk szándékára. Mindenkit szeretettel várnak a közös imára.

A Feltámadt Úr Krisztus áldását kívánom mindnyájatok családi életére, húsvéti ünneplésére és jövő heti munkájára!