SZENTMISÉK RENDJE március 25 - április 1.

2018. március 24. (szombat) 15:17

Virágvasárnap

† Klára édesanya, nagymamáért

fiatalok hivatásáért – a szentmise barkaszenteléssel a Szt. Anna kápolnánál kezdődik!!!

GYÓNTATÁS

† József és Katalin szülőkért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymamáért

Nagyhétfő

Laki Vince temetése (új)

Nagykedd

† nagyszülőkért, † szülőkért és † József férjért

Nagyszerda

Kézdi László temetése (új)

Márkus Józsefné temetése (régi)

† Gyöngyi feleség, édesanyáért

felnőtt katekézis

Nagycsütörtök

SZENTMISE AZ UTOLSÓ VACSORA EMLÉKÉRE

Nagypéntek

szigorú böjt!!!

VÁROSI KERESZTÚT – Mosonból indul

AZ ÚR SZENVEDÉSÉNEK ÜNNEPLÉSE

Nagyszombat

a csend napja

A HÚSVÉTI VIGÍLIA SZERTARTÁSA + körmenet

HÚSVÉT-VASÁRNAP

Krisztus feltámadása

† Sándor férj, édesapa, nagyapáért

† Nyitrai József és Makó Mária szülők,

Horváth Míra, Petrekovits Lénárd, Tőke Tamara Hanna keresztelője

† Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért, valamint † Piroska és Izabella testvérekért

• Templomunkban a múlt heti szentföldi gyűjtésre 190 390 Ft-ot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 18 660 Ft-ot adakoztak a Kedves Testvérek. Hálás szívvel köszönöm meg nagylelkű adományaikat.

Virágvasárnap délutánján 14.30-tól gyónási lehetőséget biztosítunk, hogy minél többen tiszta lélekkel ünnepelhessék Húsvét szent ünnepét. A hittanos gyerekeket (akik már voltak elsőáldozók) is ezen a délutánon gyóntatjuk.

Szerdán (március 28.) este folytatjuk felnőtt katekézisünket 19.00 órától a közösségi házban. Mindenkit szeretettel várunk!

Csütörtökön kezdődik a Szent Háromnap. Nagycsütörtökön az Utolsó Vacsora emlékezetére bemutatott szentmise 18 órakor kezdődik. Jézus az utolsó vacsorán alapította legnagyobb ajándékát, az Oltáriszentséget. A szentmise után azonnal kezdődik a virrasztás, melyben Urunkkal virrasztunk az Olajfák hegyén.

Nagypénteken, mivel munkaszüneti nap, délelőtt 9.00 órakor végezzük városi keresztutat, mely ebben az esztendőben Mosonból indul a városközponton át a magyaróvári templomba. A keresztutat Dr. Veres András megyéspüspök úr vezeti. Az óvári híveknek lehetőségük lesz a Cselley-ház előtti megállóból 8.30-kor autóbusszal átutazni Mosonba. A keresztút végeztével, kb. 11.10-kor pedig a mosoni híveket viszi vissza az autóbusz szintén a Cselley-ház előtti megállóból Mosonba. Aki teheti, vegyen részt ezen a keresztúton!

Nagypénteken Urunk kereszthalálára emlékezünk a 15.00 órakor kezdődő szertartásban. Ne feledjük, hogy SZIGORÚ BÖJT van ezen a napon. A hívő felnőtt (18-60 év) ezen a napon legfeljebb háromszor étkezik, és csak egyszer lakik jól, továbbá nem fogyaszt húsételt 14 éves kortól.

• Nagyszombat napján lehetőség lesz reggel 8-tól a szentsír látogatására.

• Ugyancsak Nagyszombat este 18 órakor tartunk ételszentelést a templom előtti keresztnél, illetve vasárnap a szentmisék végén a templomban.

A Húsvét Vigília szertartása szombaton 20.00-kor kezdődik, melynek keretében felnőtteket keresztelünk és vannak, akik elsőáldozók és bérmálkozók lesznek. Imádkozzunk értük, hogy hűségesek maradjanak! A szertartás után húsvéti körmenet lesz itt a belvárosban.

Nagyhéten az elkötelezett katolikus keresztény hívő ember nem hagyja el a Szent Háromnap szertartásain való részvételt. Ezért szeretettel hívom minden testvéremet, hogy tevékeny részvételével szánjon időt Krisztus Urunkra. Töltsük együtt az ünnepeket, éljük át megtisztult szívvel a szertartásokat, hogy lelkünkben gyümölcsöző, tartalmas, élményekben gazdag, kegyelemteljes Húsvétunk legyen!

• Nagycsütörtöktől Húsvét keddjét bezárólag (március 29. – április 3.) nem lesz ügyfélfogadás a plébánián. Kezdés április 4., szerda, 9.00.

Isten áldásával, és bűnbánó lelkülettel járjuk nagyheti utunkat, hogy kegyelemteljes Húsvétot ünnepelhessünk!